Úvod > Aktuality > Na zámku Ploskovice se natáčí seriál První republika
Na zámku Ploskovice se natáčí seriál První republika
">
Památky

Na zámku Ploskovice se natáčí seriál První republika

Vydáno 10. května 2018
Zámek Ploskovice je často vyhledáván českými i zahraničními filmovými produkcemi. Objevuje se v pohádkách, celovečerních filmech, seriálech, videoklipech, dokumentech a reklamách. V těchto dnech se zde natáčí oblíbený seriál První republika. Z toho důvodu je do 15. května 2018 omezen provoz zámku. Většinu dní je památka pro turisty zcela uzavřena, avšak v pátek a sobotu (11. a 12. května 2018) natáčení přinese unikátní možnost spatřit zámecké interiéry ve filmových dekoracích.
Zámek PloskoviceTomáš Töpfer, Zdena Studenková a Veronika Arichteva se na pár dní stali „jedinými obyvateli“ zámku Ploskovice. V seriálu První republika, který se zde ve dnech 6. až 15. května natáčí, ztvárňují zámožnou rodinu Škvorových, která si užívá života na honosném sídle. Jejich život však v zatím poslední řadě seriálu naruší vážné obvinění, kterému bude cukrovarník Škvor čelit.
 
Nepostradatelnou kulisou jedné ze zásadních scén třetí série se stal salonek v patře zámku, televizní štáb dále využívá další dvě místnosti a zajímavostí je, že část nábytku si filmaři dovezli sami, aby vybavení nepůsobilo až příliš zámecky. Kromě Ploskovic se natáčí i v blízkém okolí – Terezíně, Vinařicích nebo Třebízi. Poslední klapka by měla padnout v červnu, na nové díly se mohou diváci těšit letos v září.
 

Filomové interiéry a Nebezpečné známosti

Nebezpečné známostiKdo se touží do Ploskovic podívat, měl by mít na vědomí, že se zde bude natáčet až do úterý 15. května. Většinu dní bude zámek uzavřen, ale v pátek 11. a v sobotu 12. května bude otevřeno a zájemci mohou spatřit zámecké interiéry z části ve filmových dekoracích! Brány zámku budou otevřeny v běžném prohlídkovém čase od 10 do 17 hodin. Od neděle 13. do úterý 15. května pak bude opět zavřeno.
 
V průběhu května pak budete mít možnost zhlédnout v zámeckých interiérech známou hru podle románu Ch. de Laclose Nebezpečné známosti. Tu nastudoval divadelní soubor Li-Di pod režií Aleše Pařízka. Hru plnou intrik a nástrah, ve které jde nejen o čest a právo, ale i o samotný život můžete vidět v překrásném prostředí zámku Ploskovice v sobotu 26. května. Tento jedinečný prostor dodá hře tu pravou atmosféru. Nenechte si tento nevšední zážitek ujít! Cena vstupenky je 150 Kč a můžete ji koupit on-line nebo na pokladně městského kulturního zařízení Litoměřice.
Zámecký park Ploskovice

Zámecký park Ploskovice

Při návštěvě ploskovického zámku nelze opominout zámecký park o rozloze 8 hektarů. Pak je volní přístupný. Jeho koncepce byla zachována i při pozdějších změnách, kterými v průběhu doby park procházel.

Zámek Ploskovice – zámek s umělými vodními jeskyněmi

Zámek Ploskovice – zámek s umělými vodními jeskyněmi

Architekt Kilián Ignác Dientzenhofer vybudoval někdy mezi lety 1720-30 nedaleko Litoměřic jednopatrový zámek, přibližně čtvercového půdorysu, pro Annu Marii Toskánskou z rodu Sasko-lauenburského, manželku toskánského vévody Gastona III., posledního z rodu Medici.

Další aktuality

21.9.
2021
 Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Děčínská zoo rozmnožila vzácného jelínka z Filipín

Severozápadní Čechy | Příroda
14.9.
2021
Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Přijďte o víkendu zažít Litoměřické vinobraní

Severozápadní Čechy | Gurmánská turistika
12.9.
2021
Projeďte se na kole okolo jezera Milada

Projeďte se na kole okolo jezera Milada

Severozápadní Čechy | Letní sporty