Úvod > Aktuality > Na zámku Loučeň začíná sezona už tuto sobotu tradičně Benátským karnevalem
Na zámku Loučeň začíná sezona už tuto sobotu tradičně Benátským karnevalem
"> "> ">
Památky

Na zámku Loučeň začíná sezona už tuto sobotu tradičně Benátským karnevalem

  • Vydáno1. března 2017
Jarní sezona na zámku začíná tuto sobotu 4. března tradičně Benátským karnevalem. Kromě benátského karnevalu, s rejem masek, spoustou soutěží, hranou pohádkou a volbou krále a královny karnevalu můžete navštívit zámek.
Zámek LoučeňCyklus tradičních slavností na zámku Loučeň, pořádaný od jara do podzimu každou první sobotu v měsíci, zahájí v sobotu 4. března Benátský karneval. Paní domu, kněžna Marie Thurn -Taxis, pochází z italských Benátek a zmínku o karnevalu vzala doslova. Ze svého rodného města, kde karneval vrcholí právě na začátku března přiveze tu správnou italskou atmosféru.

Benátský karneval, který je pomyslnou tečkou za masopustním obdobím, je na Loučeni tradicí. Je věnovaný památce kněžny Marie Thurn-Taxis Hohenlohe, rodačky z italských Benátek, která na zámku žila od roku 1875 až do své smrti v roce 1934. Kněžna Marie je autorkou mnoha pohádek, které dodnes dělají radost dětem v několika zemích světa.

Tříhodinový program bude plný tanečních i mnohých dalších soutěží. Kdo přijde v převleku, bude se moci zúčastnit defilé nejkrásnějších masek a ucházet se o titul krále a královny plesu. Zkrátka nepřijdou ani vaše žaludky, občerstvení bude zajištěno.
Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality