Úvod > Aktuality > Na zámku Lemberk můžete navštívit nově Clam-Gallasovské apartmá
Na zámku Lemberk je nove zprístupneno Clam-Gallasovské apartmá
"> Na zámku Lemberk je nove zprístupneno Clam-Gallasovské apartmá "> Hlavní prohlídkový okruh zámkem vás zavede do pokoju šlechty a reprezentacních prostor "> V cervenci a srpnu je zámek otevren od úterý do nedele od 9 do 16 hodin
Památky

Na zámku Lemberk můžete navštívit nově Clam-Gallasovské apartmá

  • Vydáno5. července 2014
Na zámku Lemberk je nově zpřístupněno Clam-Gallasovské apartmá ve východním křídle, včetně společenského sálu. Nahlédnout můžete, v rámci prvního prohlídkového okruhu, také do pokojů zámeckého personálu. Všechny tyto místnosti se milovníkům architektury otevřely po rekonstrukci, která trvala celých deset let.

LemberkClam-Gallasovské apartmá ve východním křídle, ale také společenský sál či pokoje zámeckého personálu zpřístupnil nově po rekonstrukci návštěvníkům zámek Lemberk. Všichni příznivci zámeckých interiérů tak mají možnost projít staletími po časové ose a prohlédnout si tak všechny styly, které dnešní podobu zámku ovlivnily – od gotiky až po rok 1945, kdy tu žila poslední majitelka princezna Gabriella Auersperková.

Hlavní prohlídkový okruh zámkem vás zavede do pokojů šlechty a reprezentačních prostor. K největším lákadlům této trasy patří nejrozlehlejší společenský sál, kterému se v 19. století říkalo rytířský. Obdivovat zde můžete bohatou štukovou výzdobu. Navíc sál zdobí dvě řady obrazů po obou stranách, stejně tak, jak tomu bývalo v 17. století. Rekonstrukce sálu probíhala dlouhých 10 let.

Hlavní úpravy zámku sice skončily, ale restaurátoři si na Lemberku neodpočinou. Do budoucna se chystá obnovení šatny a koupelny v Clam-Gallasovském apartmá.

Zámek Lemberk naleznete v severních Čechách, nedaleko města Jablonné v Podještědí, asi 20 km od Liberce. V červenci a srpnu je otevřen od úterý do neděle od 9 do 16 hodin. Vstupné vyjde dospělého na 120 korun, rodiná vstupenka stojí 320 Kč.

Zámek Lemberk – domov léčitelky sv. Zdislavy

Zámek Lemberk – domov léčitelky sv. Zdislavy

Zámek Lemberk leží v obci Lvová u Jablonného v Podještědí. Součástí zámku byl původně i raně barokní Bredovský letohrádek, který stojí nedaleko. Předchůdcem zámku Lemberk byl středověký hrad, založený snad ve 40. letech 13. století jako strážní pomezní pevnost na obchodní stezce z Čech do Žitavy.

Další aktuality

6.10.
2022
Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Liberecký kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl