Úvod > Aktuality > Zámecká pouť Rudolfa Chotka na Kačině potěší celou rodinu

Zámecká pouť Rudolfa Chotka na Kačině potěší celou rodinu

Vydáno 24. dubna 2019 Památky
Zámecká pouť na Kačině nabízí i v letošním roce velmi pestrý program. Akce, která se koná v neděli 28. 4. 2019 je zaměřená na rodiny s dětmi. Bavit se bude určitě každý, kdo zámeckou pouť navštíví. Nebudou chybět představení pro děti, zajímavá vystoupení pro dospělé a zámkem vás tradičně provede duch Rudolf.

Zámek KačinaTradiční Zámecká pouť na zámku Kačina je zaměřena k pobavení velkých i malých návštěvníků. Dětské oči jistě rozzáří Inka Rybářová se svým zábavným pořadem pro děti. Inka Rybářová je známá zpěvačka a autorka mnoha písniček pro děti. Zazpívat a zatancovat si můžete se skupinou Maxíci. Maxíci kromě osvědčených hitů známých z původních Maxim Turbulenc hrají i nové autorské písničky.

Milujete vy i vaše děti parkour? Přijďte se naučit nové triky nebo jen přihlížet šikovným parkouristům. Show Flow vision, pětičlenné akrobatické skupiny, vás jistě nadchne svým talentem. Specializují se na parkour a freerun. Patří mezi elitu v umění pohybu. Pohled na život z výšky je snem každého z nás. Šikovní chůdaři ze skupiny Chůdadlo vám předvedou svůj um, zahrají pohádky. Těšit se můžete na velkolepé představení s příběhem.

orchidejDospělá část návštěvníků jistě uvítá koncert skupiny Ahoj Moře, která svými písněmi podtrhne příjemnou atmosféru. Milovníci orchidejí se mohou těšit na výstavu orchidejí. Uvidíte i méně známé rostliny a odborníci vás naučí, jak je pěstovat. Možná si i nějakou odnesete domů. Už vás po zámku provedl duch? Že ne? Přijďte na prohlídku zámku v 11, 13 a v 15 hodin a nechte se unést netradičním výkladem a prohlídkou.

Prohlídka na zámku KačinaSamozřejmostí jsou také prohlídky zámku Kačina, které jsou zahrnuty ve vstupném na zámecké slavnosti. Navštívit můžete stálé expozice, v nichž je možné dozvědět se nejen ledacos zajímavého o
proměnách českého venkova
v průběhu staletí, ale pomyslně se přenést přímo do života našich předků a zjistit, jak žili, vařili, stravovali se, šatili, prali, uklízeli a pečovali o své příbytky, včetně těch zámeckých. Milovníci historie se samozřejmě mohou seznámit i s dějinami zámku a rodu Chotků a nahlédnout do jejich impozantní knihovny.

Program Zámecké pouti je koncipován tak, aby se ani chvíli nenudili návštěvníci jakéhokoliv věku i zaměření. Součástí poutě bude tržiště s rozmanitým zbožím pro radost i domácnost a různými dobrotami. Akce je bezbariérová a program se koná venku před zámkem. Vstup do zámku bude v ceně vstupenky na akci (100 Kč, snížené 50 Kč).

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Divadlo na zámku Kačina bylo slavnostně otevřeno 4. listopadu 1851. Intenzivní provoz trval téměř dvacet let, během kterých se zde hrály mimo jiné hry Rudolfa Karla Chotka, pravnuka stavebníka zámku a hlavního hybatele zdejšího divadelního dění.

Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!

Další aktuality

8.1.
2020
I v zimě mají mnohé památky stále otevřeno

I v zimě mají mnohé památky stále otevřeno

Střední Čechy | Památky
4.1.
2020
Hrad Karlštejn zůstává přes zimu otevřený

Hrad Karlštejn zůstává přes zimu otevřený

Střední Čechy | Památky