Úvod > Aktuality > Na zámku Český Krumlov se natáčí, návštěvníky čekají omezení i na Zvíkově a v Jindřichově Hradci
Zámek v Ceském Krumlove už brzy obsadí zahranicní filmový štáb
"> Zámek v Ceském Krumlove už brzy obsadí zahranicní filmový štáb "> Úplné uzavrení zámku probehne pouze ve trech zárijových dnech, a to 8. do 10. zárí "> Zmeny na trase, vcetne snížení vstupného bude platit od 1. do 7. zárí a poté od 11. do 14. zárí 2014
Památky

Na zámku Český Krumlov se natáčí, návštěvníky čekají omezení i na Zvíkově a v Jindřichově Hradci

  • Vydáno9. září 2014
Zámek v Českém Krumlově už brzy obsadí zahraniční filmový štáb, který zde bude natáčet část nového snímku s názvem Emperor. Pro turisty to však znamená, že během první poloviny září bude nádvoří druhého největšího hradního a zámeckýého areálu v České republice pro veřejnost na kěkolik dní zcela uzavřeno. V září čekají omezení na návštěvníky i na hradech Zvíkov a Jindřichův Hradec.

Český KrumlovNa hradě a zámku v Českém Krumlově se bude od 25. srpna do 14. září natáčet historický velkofilm Emperor o císaři Karlu V. Habsburském. Z tohoto důvodu čekají návštěvníky tohoto oblíbeného místa jistá omezení. Pohyb návštěvníků v areálu zámku od 25. 8. do 7. 9. 2014 a poté od 11. do 14. 9. 2014 bude sice omezen, avšak ne zamezen.

Úplné uzavření zámku proběhne pouze ve třech zářijových dnech, a to 8. do 10. září. Zámek a jeho provozy, trasy atp. budou od brány u medvědů (II. nádvoří) do konce Plášťového mostu (IV. nádvoří) pro veřejnost zcela nepřístupné.

Divadlo KrumlovNa prohlídkových trasách (I. a II. okruh) může dojít k přemístění místa vstupu. U I. trasy dojde ke zkrácení, změna se bude týkat i vstupného. Okruh nebude zahrnovat kapli a renesanční místnosti a bude snížena i cena vstupného. Změny na trase, včetně snížení vstupného bude platit od 1. do 7. září a poté od 11. do 14. září 2014. Od 8. do 10. 9. budou prohlídky zámkem zcela zastaveny. Barokní divadlo zůstává otevřeno bez omezení (8.-10. 9. bude otevřeno pouze pro objednané skupiny, jednotlivcům zůstane uzavřeno).

I. zámecké nádvoří bude využito jako parkovací plocha, místo pro zvířata a technické zázemí. Návštěvníci tudy mohou procházet, avšak automobily tudy neprojedou ani zde nemohou stát. II., III. a IV. zámecké nádvoří bude od 8. do 10. září zcela uzavřeno. Mimo tyto tři dny zde budou mít pěší turisté vymezený průchod.

Zcela uzavřeno bude ve dnech 8 až 10. září Hradní muzeum a zámecká věž. Zámecká zahrada a V. zámecké nádvoří bude přístupné veřejnosti.

Hrad Zvíkovdo 30. září se tu točí druhá část pohádky Alice Nellis Sedmero krkavců, proto je uzavřena prohlídková trasa v královském paláci. Areál hradu zůstane volně průchozí, prodejna suvenýrů (pohledy, publikace, turistické známky atd.) bude otevřena pouze v sobotu a v neděli od 9.30 do 16 hodin.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – kvůli natáčení filmu Emperor bude v pondělí 15. a v úterý 16. září uzavřen celý areál.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.

Hrad Zvíkov – okouzlující výhled na Vltavu a Otavu

Hrad Zvíkov – okouzlující výhled na Vltavu a Otavu

Areál hradu Zvíkov, který leží cca 20 km od Písku, je trvale celoročně volně přístupný a průchozí k místnímu přístavišti. Na hradbách jsou pěkné vyhlídky na Vltavu a Otavu, i na jejich soutok.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.

Další aktuality

29.9.
2022
Podzimní výlovy rybníků 2022

Podzimní výlovy rybníků 2022

Jihočeský kraj | Gurmánská turistika