Úvod > Aktuality > Na zámku Český Krumlov se natáčí, návštěvníky čekají omezení i na Zvíkově a v Jindřichově Hradci
Zámek v Ceském Krumlove už brzy obsadí zahranicní filmový štáb
Památky

Na zámku Český Krumlov se natáčí, návštěvníky čekají omezení i na Zvíkově a v Jindřichově Hradci

  • Vydáno9. září 2014
Zámek v Českém Krumlově už brzy obsadí zahraniční filmový štáb, který zde bude natáčet část nového snímku s názvem Emperor. Pro turisty to však znamená, že během první poloviny září bude nádvoří druhého největšího hradního a zámeckýého areálu v České republice pro veřejnost na kěkolik dní zcela uzavřeno. V září čekají omezení na návštěvníky i na hradech Zvíkov a Jindřichův Hradec.

Český KrumlovNa hradě a zámku v Českém Krumlově se bude od 25. srpna do 14. září natáčet historický velkofilm Emperor o císaři Karlu V. Habsburském. Z tohoto důvodu čekají návštěvníky tohoto oblíbeného místa jistá omezení. Pohyb návštěvníků v areálu zámku od 25. 8. do 7. 9. 2014 a poté od 11. do 14. 9. 2014 bude sice omezen, avšak ne zamezen.

Úplné uzavření zámku proběhne pouze ve třech zářijových dnech, a to 8. do 10. září. Zámek a jeho provozy, trasy atp. budou od brány u medvědů (II. nádvoří) do konce Plášťového mostu (IV. nádvoří) pro veřejnost zcela nepřístupné.

Divadlo KrumlovNa prohlídkových trasách (I. a II. okruh) může dojít k přemístění místa vstupu. U I. trasy dojde ke zkrácení, změna se bude týkat i vstupného. Okruh nebude zahrnovat kapli a renesanční místnosti a bude snížena i cena vstupného. Změny na trase, včetně snížení vstupného bude platit od 1. do 7. září a poté od 11. do 14. září 2014. Od 8. do 10. 9. budou prohlídky zámkem zcela zastaveny. Barokní divadlo zůstává otevřeno bez omezení (8.-10. 9. bude otevřeno pouze pro objednané skupiny, jednotlivcům zůstane uzavřeno).

I. zámecké nádvoří bude využito jako parkovací plocha, místo pro zvířata a technické zázemí. Návštěvníci tudy mohou procházet, avšak automobily tudy neprojedou ani zde nemohou stát. II., III. a IV. zámecké nádvoří bude od 8. do 10. září zcela uzavřeno. Mimo tyto tři dny zde budou mít pěší turisté vymezený průchod.

Zcela uzavřeno bude ve dnech 8 až 10. září Hradní muzeum a zámecká věž. Zámecká zahrada a V. zámecké nádvoří bude přístupné veřejnosti.

Hrad Zvíkovdo 30. září se tu točí druhá část pohádky Alice Nellis Sedmero krkavců, proto je uzavřena prohlídková trasa v královském paláci. Areál hradu zůstane volně průchozí, prodejna suvenýrů (pohledy, publikace, turistické známky atd.) bude otevřena pouze v sobotu a v neděli od 9.30 do 16 hodin.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – kvůli natáčení filmu Emperor bude v pondělí 15. a v úterý 16. září uzavřen celý areál.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.

Hrad Zvíkov – okouzlující výhled na Vltavu a Otavu

Hrad Zvíkov – okouzlující výhled na Vltavu a Otavu

Areál hradu Zvíkov, který leží cca 20 km od Písku, je trvale celoročně volně přístupný a průchozí k místnímu přístavišti. Na hradbách jsou pěkné vyhlídky na Vltavu a Otavu, i na jejich soutok.

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Jihočeský kraj

Nestačí vám nejoblíbenější turistické cíle Jihočeského kraje a hledáte něco speciálního? Vydejte se společně s námi poznávat dosud neobjevené skvosty jižních Čech – například Rybářské muzeum a Rybářskou školu ve Vodňanech, kde máte doslova možnost podívat se „na dno“ nebo zavítejte na Vodní pilu Peníkov či na zážitkovou prohlídku pivovaru Samson. Nevynechejte ani další zajímavé památky – tvrz Tichá u Dolního Dvořiště, vodárenskou věž v Českých Budějovicích anebo nejkrásnější selské baroko ve vesničkách na Soběslavsko-veselských blatech.
Jihočeský kraj | Památky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihočeském kraji

Je vám bližší dovolená v pěkném kempu u vody než v luxusním hotelu či penzionu? Pak se vám budou jistě hodit tipy portálu Kudy z nudy na letní ubytování v jihočeských kempech. Na výběr máme kempy u Lipna, na březích rybníků, v blízkosti krásného Českého Krumlova anebo přírodní kempy, které ocení hlavně vodáci. Letošní kempování si na jihu Čech užijete.
Jihočeský kraj | Ubytování

Rybáři pozor, blíží se pstruhová sezóna!

Také patříte k "tichým bláznům", kteří hodiny a hodiny vysedávají u vody s prutem, podběrákem a myšlenkami na tu nejlepší návnadu, které žádná ryba neodolá? Pak si začněte chystat nádobíčko, protože pstruhová sezóna se blíží. Tak jako každý rok začne pstruhová sezóna už 16. dubna.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Správa šumavského parku chystá toulání divočinou 2024 – poznejte Městišťské rokle, Hadí vrch či okolí Černého jezera

Přes 100 výprav s průvodcem na 34 různých trasách pro opravdové zájemce poznávání šumavské divočiny, chystá letos Správa NP a CHKO Šumava v rámci programu Průvodci divočinou. Letos pořádá tyto výpravy již pošestnácté. Většina tras je jednodenních a vede do neznačených nebo jindy nepřístupných oblastí národního parku. Desítka tras je ale extrémě náročná a vede po české i bavorské straně Šumavy. Mají označení XL a zaberou celé dva dny. Na výpravy je nutné se vždy předem registrovat, registrace se spouští v úterý 15. května 2024.
Jihočeský kraj | Příroda

Národní park Šumava zpřístupní dosud zakázané kouty šumavské přírody

Máte rádi šumavskou přírodu a jste v Národním parku Šumava častými hosty? Pokud ano, určitě oceníte, že Správa Národního parku Šumava připravuje otevření míst, která byla doposud turistům nepřístupná. Jedná se například o vrchol Antýglu, Žďárské slatě anebo dosud uzavřenou lokalitu mezi Kvildou a Strážným.
Jihočeský kraj | Příroda

Vodáci otevřou řeku Vltavu pro sezónu 2024

V sobotu 13. dubna 2024 zahájí vodáckou sezónu na Vltavě tradiční akce Odemykání Vltavy. Odemykat se bude jízdou z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Pořadatelé lákají na zábavný program, ve kterém nebude chybět ani vltavský vodník se svou ženou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

10 tipů, kde si zahrajete adventure minigolf

Klasický minigolf už vás nebaví? Co vyzkoušet adventure, čili dobrodružný golf? Ten je zmenšeninou skutečného golfu. Je plný překážek, které tvoří terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a vodní pasti stejně jako u klasického golfu. Mrkněte na tipy portálu Kudy z nudy a užijte si zábavu s přáteli či rodinou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Nejen pro holky a holčičky: tvořivé výlety s čokoládou a marcipánem

Také milujete čokoládu i marcipán a mohli byste je mlsat nekonečně dlouho a ve všech podobách? Tak se s portálem Kudy z nudy pojďte podívat tam, kde se dá s čokoládou hrát. Zastavíme se v čokoládových dílnách, muzeích a expozicích. Můžete si vybrat, zda se budete jen dívat, nebo si sami vytvoříte sladké mlsání. Stačí si vybrat.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika