Úvod > Aktuality > Na zámek Zbiroh můžete po celý rok za atmosférou dávných časů
Na zámek Zbiroh můžete po celý rok za atmosférou dávných časů
"> "> "> "> "> ">

Na zámek Zbiroh můžete po celý rok za atmosférou dávných časů

Vydáno 22. ledna 2020 Památky
Prohlídkové okruhy zámku Zbiroh vám odhalí nálezy z hradní studny, zednářský salonek i Ermitáž, nechvalně proslulou tajnými rituály nacistické armády, která zde za války sídlila. Do příjemnějších okamžiků dějin stavby se podíváte v monumentálním Muchově sále, v němž slavný malíř po 18 let tvořil Slovanskou epopej. Celoroční prohlídky zámku probíhají denně od pondělí do neděle. V sobotu 25. ledna 2020 se budou konat naposled Dětské zimní prohlídky, pokud máte děti, nenechte si je ujít.
Celoročně otevřený zámek Zbiroh, ležící 40 kilometrů od Plzně, můžete i v nejchladnějším období roku navštívit denně od 10 do 17 hodin. Prohlídka zámeckého okruhu vás seznámí s dějinami sídla od jeho vzniku ve 12. století, kdy byl vystavěn zbirožský románsko-gotický hrad, až po současnost. Mimo to se něco dozvíte o historii templářského řádu, který je se Zbirohem spjatý, což dokládají i některé pozoruhodné exponáty.

V zámeckých sbírkách tak spatříte například původní zlatý žeton, používaný jako předchůdce mincí, či špičkovou kopii tzv. Lukánské deskyautoportrétu Leonarda da Vinciho. K vidění jsou také nálezy z hradní studny, Zednářský salonek se zednářskými ceremoniemi či Secesní salonek s tvorbou Alfonse Muchy. Ten dal název i dalšímu prostoru, Muchovu sálu, který se stal místem Muchovy slavné Slovanské epopeje.


Poslední Dětské zimní prohlídky v kostýmech

PrinceznaV sobotu 25. ledna se budou konat letos poslední lednové Dětské zimní prohlídky zámkem. Jestliže si chcete užít pěknou sobotu s dětmi, můžete se na prohlídku vypravit. Proběhne od 14:00 hodin a bude ozvláštněna tím, že si děti mohou obléknout "zámecký" kostým. Na dětskou prohlídku v kostýmu je tedy potřeba přijít cca 20 min. před začátkem (z důvodu výběru a oblečení kostýmu). V průběhu prohlídky budou děti odpovídat na soutěžní otázky a na závěr obdrží malou odměnu. Předem je nutná rezervace na tel. č. 602 527 632 nebo e-mail: info@zbiroh.com. Vstupné na tuto ojedinělou prohlídku stojí dospělé 180 Kč, senioři nad 65 let a studenti do 26 let zaplatí 90 Kč, děti 6 až 15 let 60 Kč, rodinné vstupné vychází na 410 Kč.
 

Z historie zámku Zbiroh

Novorenesanční zámek se tyčí nad stejnojmenným městečkem na místě původního raně gotického hradu. Podle legendy jeho zakladatel Zbyněk Zajíc z Valdeka po jednom honu zabloudil a musel zde přespat. Po probuzení zjistil, že je obklopen spoustou jeleního paroží, nechal ho sesbírat a tak vznikl pro nové sídlo název Zbiroh.
 
Po dlouhá léta ležel zámek v nepřístupné vojenské zóně a využívala jej armáda. Pro veřejnost mohl být poprvé ve své historii otevřen až v roce 2005. Dnes můžete v jeho komnatách vybavených starožitným nábytkem dokonce přespat.

Chateau Hotel v jižním křídle zámku Zbiroh nabízí svým hostům možnost strávit nezapomenutelné chvíle, plné romantiky a historie. Všech 50 hotelových pokojů se nachází v originálních zámeckých komnatách, se starožitným mobiliářem a s vybavením, odpovídajícímu nejmodernějším evropským standardům. Pro nejnáročnější klientelu má hotel 10 nejluxusnějších hradních apartmá.
Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.

Další aktuality

30.9.
2020
Nenechte si ujít oslavu 178 let od uvaření první várky plzeňského ležáku

Nenechte si ujít oslavu 178 let od uvaření první várky plzeňského ležáku

Plzeňsko a Český les | Gurmánská turistika
24.9.
2020
Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy slaví 5 let!

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy slaví 5 let!

Plzeňsko a Český les | Památky
24.9.
2020
TheSIKLS: za zážitky v Plzeňském kraji

TheSIKLS: za zážitky v Plzeňském kraji

Plzeňsko a Český les | Zážitky
18.9.
2020
Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

Plzeňsko a Český les | Gurmánská turistika