Úvod > Aktuality > Na výstavě To je pecka v pražské botanické zahradě zapojíte všechny smysly
Na výstavě To je pecka v pražské botanické zahradě zapojíte všechny smysly
"> "> ">
Příroda

Na výstavě To je pecka v pražské botanické zahradě zapojíte všechny smysly

  • Vydáno19. dubna 2015
Pecky se zdají na první pohled nezajímavé a přitom se v nich schovává počátek nového života. Odkryjte tajemství pecek různých druhů a velikostí, vezměte je do ruky a seznamte se s vůněmi a chutěmi jejich plodů. Vyzkoušejte svůj čich, hmat i chuťové pohárky ve výstavním sále trojské botanické zahrady v Praze na hmatové výstavě To je pecka!, která bude přístupná pouze do 3. května.
MandleJiž 19. ročník výstavy To je pecka! se od nynějška až do 3. května koná v Botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji. A jak samotný název napovídá, je výstava zaměřená na tématiku rostlin, jejichž plody skrývají pecku.

Seznámíte se nejen s běžnými peckami, jako je švestka, ale odkryjete i tajemství peckovin, o kterých jste nikdy neslyšeli. Například největší a nejúžasnější pecka na světě patří palmě Lodoicei seyschellské, která je rekordmankou mezi palmami. Nejen že má největší semeno, které může vážit i 20 kilo, ale také se může dožít až 800 let. Mezi pecky patří také mandle a pistácie, o kterých běžně mluvíme jako o oříšcích. Přitom si ve skutečnosti pochutnáváme na vnitřcích pecek. Výstavu je možné navštívit denně od 9 do 18 hodin, v květnu se otevírací doba prodlouží do 19 hodin.

Informační systém je napříč zahradou v černotisku i Braillově písmu. Návštěvník si může zapůjčit i zvukového průvodce. Na hmatové výstavě tomu není jinak. Pokud budou návštěvníci chtít vyzkoušet své smysly, budou k zapůjčení klapky přes oči.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.