Úvod > Aktuality > Na Vltavu v Českém Krumlově se vrací vory
Na Vltavu v Českém Krumlově se vrací vory
">
Zážitky

Na Vltavu v Českém Krumlově se vrací vory

  • Vydáno10. května 2013
Po tříleté pauze z důvodu stavebních prací v řece se letos na Vltavu v Českém Krumlově vrátí vory. Návštěvníci si opět budou moci vychutnat krásy města při vyhlídkových plavbách.
První plavby se uskuteční během Slavností pětilisté růže 21. – 23. 6., kdy můžete využít speciální nabídku plavby pod ohňostrojem (22. 6.). Od tohoto termínu budou vory jezdit pravidelně: červen – sobota, neděle, 13. 7. – 25. 8. – denně. Prohlídku města z hladiny řeky můžete mimo jiné spojit i s návštěvou pivovaru Eggenberg.
 
Místní půjčovna lodí a raftů přichází také s novinkou pro letošní rok – standup paddleboarding (SUP). Při SUP se k splouvání řeky využívá surfové prkno a pádlo. Jedná se o jakési spojení kanoistiky a surfování. SUP v kombinaci s krumlovskými jezy nabízí jedinečný adrenalinový zážitek.Voroplavba Český Krumlov

Voroplavba Český Krumlov

Zažijte neopakovatelnou vyhlídkovou plavbu centrem Českého Krumlova na vorech. Během 50 minutové plavby proplujete okolo všech významných památek města Český Krumlov. Plavba končí u Pivovaru Český Krumlov.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.