Úvod > Aktuality > Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní

Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní

Vydáno 5. srpna 2019 Gurmánská turistika
V pondělí 12. srpna 2019 slaví svátek Klára. Kde jinde a čím jiným připít Kláře v její sváteční den než v botanické zahradě vínem z vinice sv. Kláry? Přijďte si užít piknikový den a oslavit Klářin svátek v prostředí stejnojmenné vinice. Mimo to se na trojské vinici tento týden 6. a 7. 8. 2019 konají i řízené degustace.
Vinice sv. KláryPokud milujete víno a rádi si jej vychutnáváte s přáteli v příjemném prostředí, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu vinice sv. Kláry. Nachází se zde totiž příjemná vinotéka s širokou nabídkou místních vín. Letos v srpnu se v Botanické zahradě hlavního města Prahy konají dvě degustace, první v úterý 6. 8. a druhá ve středu 7. 8. 2019.

Úterní degustace 6. 8. má název Snoubení vína a sýrů, koná se od 19 hodin a ochutnáte na ní 6 vzorků vína spárovaných se sýry. Cena degustace je 450 Kč za osobu. Druhou degustací je ve středu 7. 8. Klasická degustace. Také t aproběhne od 19 hodin a příchozí ochutnají 8 vzorků vína, doplněné o neutralizační sousto. Cena degustace je 350 Kč na osobu. Svá míst asi prosím rezervujte na e-mailu: eliska.muchnova@botanicka.cz.
 

Kláry slaví svátek a s nimi i trojská vinice

Vinice a piknikPatronka vinice sv. Kláry slaví svátek v pondělí 12. srpna. Přijďte oslavit její velký den v piknikovém duchu. Čím jiným si připíjet než vínem z vinice sv. Kláry? Zdejší personál vám poradí s výběrem vhodného vína a zapůjčí skleničky. Těm, kdo vinici navštíví poprvé, prozradí kudy na místa s nejlepším výhledem či k zákoutím, kde budete mít soukromí.

Kromě jednoodrůdových vín vyzkoušejte i některá ze zdejších cuvée – aktuálně tady pro vás je Rulandské šedé s Rulandským modrým, trojkombinaci Ryzlink rýnský, Sauvignon a Muškát moravský nebo růžové cuvée Rulandské modré plus Modrý Portugal. A na správné oslavě by rozhodně neměli chybět ani bublinky. Modrý Portugal nebo Rulandské šedé v perlivé variantě jsou na piknik jako dělané. Obě vína jsou krásně svěží a skvěle doplní všechny piknikové sety.

ViniceS příchodem září se můžete těšit také na tradiční Vinobraní sv. Kláry. O víkendu 14. a 15. září vás čeká degustace vín jak ze zdejší produkce, tak i od dalších vinařů z Čech a Moravy. Chybět nebude ani příjemný hudební doprovod, výborné jídlo a rodiče jistě ocení zábavu pro své ratolesti. Užijte si oslavu sklizně vinných hroznů a nejkrásnější výhled na Prahu.
Klára má svátek: oslavte ho v pražské Botanické zahradě

Klára má svátek: oslavte ho v pražské Botanické zahradě

Oslavte s námi svátek Kláry – jak jinak než piknikem na stejnojmenné vinici. A čím nejlépe připít Kláře v její sváteční den? Jedině vínem z naší produkce!

Trojské vinobraní - Vinobraní sv. Kláry 2020

Trojské vinobraní - Vinobraní sv. Kláry 2020

Milujete víno? Pak si 19. a 20. září nenechte ujít vinobraní v prostředí historické vinice sv. Kláry s jedinečným výhledem na panoráma Prahy.

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Kaple sv. Kláry v Tróji

Kaple sv. Kláry v Tróji

Drobná sakrální stavbička, barokní kaple sv. Kláry, stojí na vrcholu vinice nad trojským zámkem a tvoří tak nejvyšší dominantu této části Prahy, viditelnou z mnoha blízkých i dalekých míst.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.