Úvod > Aktuality > Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní
Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní
"> "> "> "> ">

Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní

Vydáno 11. srpna 2020 Gurmánská turistika
Ve středu 12. srpna 2020 slaví svátek Klára. Kde jinde a čím jiným připít Kláře v její sváteční den než v botanické zahradě vínem z vinice sv. Kláry? Přijďte si užít piknikový den a oslavit Klářin svátek v prostředí stejnojmenné vinice. A komu to náhodou zítra nevyjde, určitě může dorazit 18.. srpna na Den Rulandského modrého. Piknikové deky jsou pro každého k zapůjčení ve vinotéce.
Vinice sv. KláryPokud milujete víno a rádi si jej vychutnáváte s přáteli v příjemném prostředí, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu vinice sv. Kláry. Nachází se zde totiž příjemná vinotéka s širokou nabídkou místních vín.

Patronka vinice sv. Kláry slaví svátek 12. srpna. Přijďte oslavit její velký den v piknikovém duchu. Čím jiným si připíjet než vínem z vinice sv. Kláry? Zdejší personál vám poradí s výběrem vhodného vína a zapůjčí skleničky. Těm, kdo vinici navštíví poprvé, prozradí kudy na místa s nejlepším výhledem či k zákoutím, kde budete mít soukromí.

Vinice a piknikKromě jednoodrůdových vín vyzkoušejte i některá ze zdejších cuvée – aktuálně tady pro vás je Rulandské šedé s Rulandským modrým, trojkombinaci Ryzlink rýnský, Sauvignon a Muškát moravský nebo růžové cuvée Rulandské modré plus Modrý Portugal.

ViniceS příchodem září se můžete těšit také na tradiční Vinobraní sv. Kláry. O víkendu 12. a 13. září vás čeká degustace vín jak ze zdejší produkce, tak i od dalších vinařů z Čech a Moravy. Chybět nebude ani příjemný hudební doprovod, výborné jídlo a rodiče jistě ocení zábavu pro své ratolesti. Užijte si oslavu sklizně vinných hroznů a nejkrásnější výhled na Prahu.
Kaple sv. Kláry v Tróji

Kaple sv. Kláry v Tróji

Drobná sakrální stavbička, barokní kaple sv. Kláry, stojí na vrcholu vinice nad trojským zámkem a tvoří tak nejvyšší dominantu této části Prahy, viditelnou z mnoha blízkých i dalekých míst.

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.