Úvod > Aktuality > Víkend otevřených ateliérů představí 161 výtvarníků na 60 místech Plzeňského kraje

Víkend otevřených ateliérů představí 161 výtvarníků na 60 místech Plzeňského kraje

Vydáno 27. září 2019 Zážitky
Už čtvrtým rokem se poslední zářijový víkend 28. a 29. 9. 2019 v Plzni a okolí otevřou dveře ateliérů, galerií, výtvarných škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Pro návštěvníky je to příležitost poznat osobně ty, kdo tvoří v jejich okolí, seznámit se s výtvarnými technikami a třeba zkusit i sami tvořit.
DepoMezi vystavujícími jsou členové Unie výtvarných umělců i začínající výtvarníci. Čekají vás malíři, sochaři, designéři, keramici, fotografové, módní návrháři, šperkaři, karikaturisté, grafici, prostě pestrá škála výtvarného umění. A program je skutečně nabitý. Návštěvníky čekají krom výstav také výtvarné workshopy, ať už jde o oblíbené sochání z porobetonu a tvorbu mozaiky, nebo například malování v Galerii města Plzně. Na Víkendu otevřených ateliérů lze vidět i různé netradiční druhy umění.

Víkend ateliérů Plzeň Pro zájemce o umění, kterým se nechce do Plzně, jsou určeny mimoplzeňské zastávky, např. v Klatovech, Přešticích, Horní Bříze, Starém Plzenci, Zruči-Senci, Křimicích.

Na své si přijdou i ti, kteří už předem myslí na vánoční dárky, někteří umělci totiž nabídnou svá díla k prodeji. Dárek tak může být nejen za skvělou cenu, ale i s příběhem od autora. Veškeré podrobnosti, program a mapa míst k navštívení jsou k vyzvednutí na infocentrech a v galeriích či ke stažení na webu pořadatele. Všechny vstupy jsou zdarma, ale počet míst je někde omezen velikostí prostoru, proto organizátoři doporučují místo rezervovat předem.
Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Dům historie Přešticka - Městské muzeum v Přešticích

Dům historie Přešticka - Městské muzeum v Přešticích

V Městském muzeu v Přešticích nahlédnete do historie 19. a 20. století. Uvidíte zde zajímavý kupecký krám, stará řemesla a živnosti na Přešticku, funkční modely staročeského mlýna a mechanisy věžních hodin.

Muzeum Horní Bříza

Muzeum Horní Bříza

Město Horní Bříza se ve světě proslavilo svou keramickou výrobou. O její historii se více dozvíte v místním muzeu, které je jediným svého druhu v České republice a pravděpodobně i ve světě.

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se nachází v centru Plzně na náměstí Republiky a je součástí komplexu radničních budov. Galerie nabízí bohaté spektrum současného umění, přitom hlavním kritériem výběru je vysoká kvalita.

Další aktuality

2.1.
2020
Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Plzeňsko a Český les | Zážitky
6.12.
2019
Nechte se okouzlit adventní Plzní

Nechte se okouzlit adventní Plzní

Plzeňsko a Český les | Zážitky