Úvod > Aktuality > Víkend otevřených ateliérů představí 161 výtvarníků na 60 místech Plzeňského kraje
Víkend otevřených ateliérů představí 161 výtvarníků na 60 místech Plzeňského kraje
">
Zážitky

Víkend otevřených ateliérů představí 161 výtvarníků na 60 místech Plzeňského kraje

  • Vydáno27. září 2019
Už čtvrtým rokem se poslední zářijový víkend 28. a 29. 9. 2019 v Plzni a okolí otevřou dveře ateliérů, galerií, výtvarných škol a dalších míst, kde umění vzniká nebo se vystavuje. Pro návštěvníky je to příležitost poznat osobně ty, kdo tvoří v jejich okolí, seznámit se s výtvarnými technikami a třeba zkusit i sami tvořit.
DepoMezi vystavujícími jsou členové Unie výtvarných umělců i začínající výtvarníci. Čekají vás malíři, sochaři, designéři, keramici, fotografové, módní návrháři, šperkaři, karikaturisté, grafici, prostě pestrá škála výtvarného umění. A program je skutečně nabitý. Návštěvníky čekají krom výstav také výtvarné workshopy, ať už jde o oblíbené sochání z porobetonu a tvorbu mozaiky, nebo například malování v Galerii města Plzně. Na Víkendu otevřených ateliérů lze vidět i různé netradiční druhy umění.

Víkend ateliérů Plzeň Pro zájemce o umění, kterým se nechce do Plzně, jsou určeny mimoplzeňské zastávky, např. v Klatovech, Přešticích, Horní Bříze, Starém Plzenci, Zruči-Senci, Křimicích.

Na své si přijdou i ti, kteří už předem myslí na vánoční dárky, někteří umělci totiž nabídnou svá díla k prodeji. Dárek tak může být nejen za skvělou cenu, ale i s příběhem od autora. Veškeré podrobnosti, program a mapa míst k navštívení jsou k vyzvednutí na infocentrech a v galeriích či ke stažení na webu pořadatele. Všechny vstupy jsou zdarma, ale počet míst je někde omezen velikostí prostoru, proto organizátoři doporučují místo rezervovat předem.
Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Dům historie Přešticka – Městské muzeum v Přešticích

Dům historie Přešticka – Městské muzeum v Přešticích

V Městském muzeu v Přešticích nahlédnete do historie 19. a 20. století. Uvidíte zde zajímavý kupecký krám, stará řemesla a živnosti na Přešticku, funkční modely staročeského mlýna a mechanisy věžních hodin.

Muzeum Horní Bříza

Muzeum Horní Bříza

Město Horní Bříza se ve světě proslavilo svou keramickou výrobou. O její historii se více dozvíte v místním muzeu, které je jediným svého druhu v České republice a pravděpodobně i ve světě.

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se nachází v centru Plzně na náměstí Republiky a je součástí komplexu radničních budov. Galerie nabízí bohaté spektrum současného umění, přitom hlavním kritériem výběru je vysoká kvalita.