Úvod > Aktuality > Na Vánoce a Silvestra se vydejte do pražské zoo
Nadílka v podobe vánocních komentovaných krmení
"> Nadílka v podobe vánocních komentovaných krmení "> ">
Příroda

Na Vánoce a Silvestra se vydejte do pražské zoo

  • Vydáno23. prosince 2012
Na Štědrý den pro děti připravila pražská zoo dárek – vstupné za korunu. Zoo je otevřena do 14 hodin. Návštěvníci mohou během Vánoc donést něco dobrého také zvířatům. Tvrdé pečivo, čerstvé či sušené ovoce a zeleninu, ořechy nebo piškoty je možné zanechat u hlavního vchodu. Navíc 27. a 28. prosince zoo nabídne zcela unikátní možnost navštívit nové slonice ze Srí Lanky.
Bohatý vánoční program v pražské zoo začíná již na Štědrý den. Zaměstnanci zoo chystají pro své svěřence nadílku v podobě vánočních komentovaných krmení, která jistě potěší nejen zvířata, ale i návštěvníky. Dozvíte se, kdo si, podobně jako lidé, pochutná na Štědrý den na rybě, kdo dodržuje bonton ohledně oblečení ke svátečnímu stolu nebo která zvířata zajímá spíše obal dárku než jeho obsah.
 
Gorila Kijivu porodila mládě 22. prosince odpoledne. Kijivu i novorozená gorilka jsou podle zoo pořádku. Pavilon goril na Štědrý den zoo plánuje otevřít.
 
Zoo nabídne 27. a 28. prosince všem příznivcům slonů unikátní možnost přijít se podívat na Tamaru a Janitu, dvě mladé slonice ze Srí Lanky. Pavilon velkých savců, v němž žijí, se zcela výjimečně otevře ve čtvrtek a pátek vždy od 9 do 12 hodin. Návštěvníci budou mít příležitost přihlížet cvičení, koupání nebo krmení slonic i dozvědět se vše zajímavé o jejich životě.
 
Silvestr v Zoo Praha bude klidný a pohodový. Aby se návštěvníci zvládli připravit na večerní oslavy, zavírá zoo ve 14 hodin. Pro všechny, kteří přijdou, je připraven zajímavý program komentovaných krmení.
 
Až do konce roku probíhají vždy v pátek a sobotu také oblíbené noční prohlídky zoo. Skupiny 25 návštěvníků vedené zkušeným průvodcem vyráží od hlavního vchodu v 17:00, 17:30 a 18:00 za tygry a dalšími kočkovitými šelmami, velkými želvami nebo tučňáky. První skupina je určená rodinám s dětmi, kterým průvodce přizpůsobí tempo i výklad, ostatní výpravy jsou určeny dospělým návštěvníkům. Cena prohlídky je 250 Kč pro dospělé, 160 Kč pro děti. V ceně je vstup do zoo, výklad průvodce a parkování.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.