Úvod > Aktuality > Na Sychrově se budou konat o víkendu pohádkové prohlídky

Na Sychrově se budou konat o víkendu pohádkové prohlídky

Vydáno 19. října 2018 Zážitky
V sobotu 20. a v neděli 21. října 2018 ožije státní zámek Sychrov pohádkovými prohlídkami. Přijeďte se podívat na příběh Zlatovlásky, kterou si Jiřík vyslouží pro svého pana krále. Prohlídky trvají hodinu a začínají v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin.
zámek SychrovVíte, že pohádka může být i interaktivní zábavou? Při sledování televize to asi nejde, v kině také ne, v divadle snad, ale na zámku rozhodně! Přijeďte se podívat na sychrovský příběh Zlatovlásky, kterou si Jiřík vyslouží pro svého pana krále. Prohlídky vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Během prohlídky a sledování příběhu projdete celou prohlídkovou trasu zámku, která čítá třicet zámeckých místností včetně schodišťové haly, kde se např. natáčela pohádka Nesmrtelná teta. Vstupné je 180 Kč.

Novogotický zámek Sychrov sloužil jako rezidence francouzské knížecí rodině Rohanů. Interiéry jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky. Zámek je otevřen celoročně, do konce října pondělí-neděle 9:00 - 15:30 hodin, listopad až březen potom denně 10:00 - 14:00 hodin. K zámku přiléhá rozsáhlý anglický park s oranžérií. Oranžérie v zámeckém parku je otevřena denně vyjma pondělí pouze do konce měsíce října (10:00 - 17:00 hodin), od listopadu potom pouze na objednávku.
Zámecká oranžerie na Sychrově

Zámecká oranžerie na Sychrově

Jedna z nejvýznamnějších staveb zámeckého parku.

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.