Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku se lyžuje za pěkného jarního počasí

Na šumavském Špičáku se lyžuje za pěkného jarního počasí

Vydáno 28. února 2019 Zimní sporty
Slunečno a teploty okolo 10 stupňů zatím provázely tento týden jarní prázdniny na šumavském Špičáku. Z předpovědí pak zatím není jasné, zda už páteční ochlazení přinese i čerstvý sníh. Sněhová pokrývka na sjezdovkách ale stále v průměru měří velmi pěkných 80 centimetrů. Na víkend se ve skiareálu chystá také řada zajímavých akcí.
Sníh je sice ve Skiareálu Špičák díky plusovým teplotám během dne i noci pořád mokrý, ale lyžuje se na něm hlavně dopoledne pořád dobře. Jaro přicházející v minulosti v nižších polohách spíše až od půlky března nabízí už taky jiné sportovní vyžití, přesto si na Špičáku skvěle zalyžujete. Sněhu je zde stále dost, sněhová pokrývka má v průměru přes 80 cm.     
 
Už zítra v pátek 1. března se na Špičáku představí se svými aktivitami (testování lyží, soutěže atd.) specializovaný časopis Snow. V sobotu 2. března se pak testují auta s možností vyzkoušet si vůz s pohonem všech čtyř kol (Jeep 4 x 4).
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Šumavská magistrála - bílou stopou Šumavou

Šumavská magistrála - bílou stopou Šumavou

Lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu. Propojuje Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu a vede nejznámějšími a nejkrásnějšími kouty Šumavy. Celkem lze po ní pohodlně ujet až 140 km.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma.