Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku sněží a mrzne. Když to počasí umožní, otevřou se další sjezdovky
Na šumavském Špičáku sněží a mrzne. Když to počasí umožní, otevřou se další sjezdovky
"> "> "> ">
Zimní sporty

Na šumavském Špičáku sněží a mrzne. Když to počasí umožní, otevřou se další sjezdovky

  • Vydáno28. února 2020
Před jarními prázdninami plzeňských okresů na šumavském Špičáku sněží a mrzne. Konečně alespoň trochu trochu déle trvající zimní počasí si našlo cestu na Špičák, kde zatím napadlo v horních partiích okolo 10 centimetrů prašanu. V dolních sice o pár cm méně, ale přírodní sníh by měl padat i v dalších dnech, podle předpovědi by mohlo spadnout víc než 10 centimetrů. Naštěstí také mrzne, takže provozovatelé mohou zasněžovat. Sníh se drží delší dobu konečně i mimo sjezdovky.
Před startem jarních prázdnin v Plzni a okolních okresech ve Ski areálu Špičák přemýšlí o otevření dalších sjezdovek. Pokud napadne tolik sněhu, jak předpovídají meterologové, bude možné otevřít minimálně sjezdovky v horní části střediska. Na sjezdovkách, kde se nyní lyžuje, leží už více než 30 centimetrů sněhu, na povrchu je prašan. Na vlecích se nečeká, sjezdovky nejsou přeplněné a otevřené tratě si trvale drží svoji kvalitu.
 
Ski&Bike Špičák aktuálně nabízí hlavní sjezdovku v kombinaci hořejšího úseku trojky Slalomové s přejezdem na dvojku U zalomeného a rodinnou Spodní Šanci. Dále je k dispozici lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem a sjezdovka od parkoviště. Další trati se budou případně otvírat podle vývoje počasí a napadaného množství sněhu.
 
ski špičákLanovka na vrchol Špičáku, kotva na Spodní Šanci, vlek k parkovišti a vleky pro děti včetně pohyblivého koberce jsou v provozu každý den od 8:30 do 16:00 hodin. K dispozici jsou všechny další služby – půjčovna vybavení, servis lyží či lyžařská škola. Večerní lyžování na Spodní Šanci se koná každý pátek, sobotu a středu od 18:30 do 21:00 hodin.
Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma. V zimě lanovka přepravuje pouze lyžaře a běžkaře.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu. Propojuje Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu a vede nejznámějšími a nejkrásnějšími kouty Šumavy. Celkem lze po ní pohodlně ujet až 140 km.