Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku se slavnostně otevře nová rozhledna
 	Lidé budou moci nyní využívat lanovku na vrchol Špicáku
">  	Lidé budou moci nyní využívat lanovku na vrchol Špicáku "> Na šumavském Špicáku mužete o víkendu poprvé vyrazit na nové trasy "> Cerné jezero "> Na Špicáku ceká turisty po celý tento víkend, tedy od 26. do 27. cervence Den s Lesy CR
Letní sporty

Na šumavském Špičáku se slavnostně otevře nová rozhledna

  • Vydáno24. července 2014
Na Špičáku čeká turisty po celý tento víkend, tedy od 26. do 27. července Den s Lesy ČR. V sobotu bude navíc slavnostně otevřena nová rozhledna a nové turistické cesty v oblasti Černého a Čertova jezera.

Rozhledna ŠpičákPo oba nastávající víkendové dny je pro rodiny s dětmi a další milovníky přírody či turistiky přichystán zábavný, ale zároveň i naučný program.

Ten bude odstartován slavnostním v sobotu 26. července ve 12 hodin otevřením nové rozhledny na vrcholu Špičáku a nových turistických tras, které tvoří atraktivní návštěvnický okruh dlouhý cca 4 km. Profil tratí je vhodný i pro rodiče s malými dětmi. Cesty vedou přes Rozvodí na Čertovo jezero a zpět do areálu Ski&Bike Špičák.

Slavnostní otevření obou novinek určitě nepřeslechnete, protože na zahájení je fanfárou pozvou trubači z horního ochozu rozhledny. Začátek akce je ozvučen a o všem podstatném vás bude informovat moderátor. 

Černé jezeroPrávě na nových stezkách v nejkrásnější scenérii Železnorudska vznikne o víkendu celkem sedm stanovišť, kterými budou účastníci procházet a čerpat vědomosti. Odborníci z Lesů ČR vás zasvětí např. do péče o les, zásad ochrany zdejší přírody nebo základů myslivosti. Na naučnou stezku dlouhou zhruba 4 kilometry můžete vyrazit od rozhledny, kde se zaregistrujete a dostanete průvodní blanket. Přes Čertovo jezero se pak vrátíte k dolní stanici lanovky na Špičáku. Všechny věkové kategorie včetně nemluvňat v kočárcích ji určitě zvládnou i se zastávkou na stanovištích za cca 1,5 až 2 hodiny.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Čertovo jezero – jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Čertovo jezero – jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Pověstmi opředené Čertovo jezero ledovcového původu leží na jihovýchodním svahu Jezerní hory, poblíž Železné Rudy. Jako jediné ze šumavských jezer náleží k povodí Dunaje.

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák – Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma. V zimě lanovka přepravuje pouze lyžaře a běžkaře.