Úvod > Aktuality > Na šumavském Špičáku o víkendu končí zimní sezona
Šumavský Špicák hlásí slunce a stále parádní lyžování
"> Šumavský Špicák hlásí slunce a stále parádní lyžování "> Na sjezdovkách pripadlo 5 centimetru prírodního snehu "> Milovníkum adrenalinu jsou ve zdejším snowparku k dispozici všechny prekážky
Zimní sporty

Na šumavském Špičáku o víkendu končí zimní sezona

  • Vydáno27. března 2015
Ski&Bike Špičák se rozloučí s letošní zimní sezonou o tomto víkendu 28. a 29. března závody ve skigolfu. V sobotu se tady pojede slalom na Spodní Šanci (startuje v 10 hodin), golfové klání je na programu o den později v Darové, také v 10:00. Na sjezdovkách, co jsou dosud v provozu, je cca 20 cm sněhu, ale samozřejmě někde už i tady vykukují vytátá místa.
ŠpičákVe Ski areálu Špičák je otevřena a i o víkendu bude horní část sjezdovky č.3 s přejezdem do spodní části sjezdovky č.2 a také rodinná Spodní Šance. Letošní zimní sezona zde bude ukončena v neděli 29. března. Kdo si chce ještě přijet naposledy na Špičák zalyžovat, má v těchto dnech poslední možnost.

Závod ve skigolfu se na Špičáku pojede teprve podruhé a v letošním ročníku ho čeká významná událost. Pořadatelé spolupracují se Svazem hendikepovaných a mimo jeho předsedy Miroslava Lidinského (jde o veterána z Afganistánu) se ho na speciálně upraveném lyžařském speciálu zúčastní i paraplegik Pavel Bambousek. V jeho případě půjde o sportovní českou premiéru, protože v Česku pojede poprvé sportovec  s tímto postižením takovýto závod.
 
Celkem je přihlášeno 28 mužů či žen, kteří se utkají ve třech věkových kategoriích. Někteří golfisté mají v přihláškách uveden i handicap pod 10, což už je opravdu výborná kvalita. Lyžování ve spojení s golfem má už několik let také své mistrovství světa a Češi si odsud pravidelně vozí cenné kovy.
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.