Úvod > Aktuality > Na Šumavě slouží turistům nové lávky
Jedna lávka spojuje brehy Roklanského potoka na Modrave
"> Jedna lávka spojuje brehy Roklanského potoka na Modrave "> Pres Studenou Vltavu u Cerného Kríže na Stožecku stával v minulosti kamenný most ">  Díky nové lávce se zvýšila bezpecnost pro všechny
Letní sporty

Na Šumavě slouží turistům nové lávky

  • Vydáno16. července 2014
Jedna lávka spojuje břehy Roklanského potoka na Modravě, druhá se klene na Černém kříži přes Studenou Vltavu. Nové lávky, na nichž se pracovalo pět let, slouží od letošního roku veřejnosti a zvyšují tak bezpečnost a komfort turistů.

Roklandský potokPřes Studenou Vltavu u Černého Kříže na Stožecku stával v minulosti kamenný most, který byl po II. světové válce stržen. V roce 2009 se začala projektovat dřevěná lávka, která navíc drží jeden český rekord. Se svojí délkou 37 metrů se stala nejdelší dřevěnou obloukovou lávkou v Česku. Navíc je koncipována tak, aby odolala stoleté vodě. Lávka je určena pouze pro pěší a cyklisty, v zimě přes ni povede neudržovaná běžecká stopa.

Naopak běžecká stopa se bude v zimě udržovat přes novou lávku, na Modravě, která vyrostla přes Roklanský potok. Její šířka a nosnost totiž umožňuje přejezd sněžné rolby. Turisté a lyžaři v zimě tak nastoupí na vyhledávanou trasu vedoucí na Rybárnu, Javoří Pilu a Poledník na novém místě. Nová trasa obchází nebezpečné místo, kde docházelo ke každodenním kolizím mezi turisty, cyklisty, běžkaři a motoristy. Díky nové lávce se zvýšila bezpečnost pro všechny.

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).

Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.

Rozhledna Poledník – pohled na Šumavu shora

Rozhledna Poledník – pohled na Šumavu shora

Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.