Úvod > Aktuality > Na strašidla po celý rok, za Šípkovou Růženkou do konce května
Na strašidla po celý rok, za Šípkovou Růženkou do konce května
">
Zážitky

Na strašidla po celý rok, za Šípkovou Růženkou do konce května

  • Vydáno18. května 2011
Strašení a řádění nadpřirozených bytostí, ale i příjemné pohádkové odpoledne nabízí svým návštěvníkům Zámecký resort Dětenice. Zatímco ježibaby, čerti či upíři lákají do dětenického zámku po celý rok, nedělní prohlídky se Šípkovou Růženkou končí 30. května. V červnu pak začínají pohádková odpoledne v zámeckém parku.
Návštěvníci dětenického zámku si každou sobotu od deseti do osmnácti hodin mohou prohlédnout zámek v doprovodu nadpřirozených bytostí. Ježibaby, čerti i nejrůznější strašidla čekají ve všech zámeckých komnatách, kde se budou bát nejen děti, ale i dospělí.

Nejen milovníci pohádek pak ocení nedělní program, do konce května je pro návštěvníky připravena pohádka o Šípkové Růžence. S princeznou, jejími rodiči, dvořany a samozřejmě i princem zachráncem se v zámeckých komnatách potkáte každou neděli mezi desátou a šestnáctou hodinou. Poslední květnovou neděli krásná princezna usne naposled. Nemusíte se však bát, že zámek začne zarůstat trním, pohádkové dění se přesune do zámeckého parku. Pohádku o Šípkové Růžence vystřídají Pohádkové neděle v parku, ty budou probíhat od začátku června do konce září. V zámeckém parku na malé i velké návštěvníky budou mezi jedenáctou a patnáctou hodinou čekat pohádkové postavy.

Zámecký resort Dětenice vychází vstříc také všem víkendovým návštěvníkům, kteří si chtějí zámecké komnat prohlédnout bez doprovodu pohádkových postav a nadpřirozených bytostí. Klasické prohlídky zámku se konají v sobotu od desíti do osmnácti hodin a v neděli od desíti do sedmnácti hodin.

V květnu, červnu a září je dětenický zámek otevřen denně kromě pondělí od desíti do osmnácti hodin. V době letních prázdnin bude otevřeno denně od desíti do osmnácti.
Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...