Úvod > Aktuality > O vánočním volnu se můžete vypravit na hrad Křivoklát
O vánočním volnu se můžete vypravit na hrad Křivoklát
"> "> "> Na hrade bude v kapli k dispozici od 26.12. Betlémské svetlo "> O Vánocích se se mužete vypravit na hrad Krivoklát
Památky

O vánočním volnu se můžete vypravit na hrad Křivoklát

  • Vydáno26. prosince 2018
Hrad Křivoklát bude otevřen o vánočních svátcích denně od 12:00 do 15:00 hodin. V tomto období sem můžete zavítat od 27. do 31. 12. 2019. Čeká vás prohlídka II. hradního nádvoří, Stříbrnice, Augustova vězení, dalších částí vězení a hladomorny, dále kaple, malého (Rytířského) a velkého (Královského) sálu, knihovny, obrazárny, místnosti věnované Filipíně Welserové a hradního fürstenberského muzea.
Hrad Křivoklát bude pro vás otevřen denně od 12:00 do 15:00 hodin. V tomto vánočním období bude hrad od Vánoc do poloviny ledna slavnostně nasvětlen.
 
Křivoklát je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý, velkolepý královský hrad, jenž byl výrazně přestavěn Václavem IV. a později velkoryse dobudován Vladislavem Jagellonským.

Vstupné na zimní okruh je pro dospělé 190 korun, studenti a senioři zaplatí 130 korun, rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti) vyjde na 500 Kč.
Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Burgenstrasse je jednou z nejslavnějších evropských historických tras. Nachází se na ní několik desítek půvabných historických hradů, zámků i měst, především ve středním Německu, ale i poblíž našich hranic. Celá trasa měří 1200 km a vede z Mannheimu až do Prahy.

Další aktuality