Úvod > Aktuality > Zámek Stekník otevře novou prohlídkovou trasu
Zámek Stekník otevře novou prohlídkovou trasu
"> "> ">
Památky

Zámek Stekník otevře novou prohlídkovou trasu

  • Vydáno17. července 2019
Zámek stekník připravil pro letošní léto zcela novou prohlídkovou trasu, která ukáže, jak zámek vypadal za posledních majitelů rodu Gérolda Déteindra. Trasa nabídne nové pokoje, artefakty i dobové fotografie. Restaurátoři opravili také hlavní sál. Poprvé se bude možné na trasu vypravit 18. července 2019.

StekníkVe čtvrtek 18. 7. 2019 bude pro návštěvníky slavnostně otevřen nový prohlídkový okruh s názvem Reprezentační a soukromé prostory. Ten připomene osudy rodiny švýcarského konzula Gerolda Déteindre, která zámek vlastnila v letech 1907–1949. Po více než dvacetileté správě objektu Národním památkovým ústavem tak dojde k plnohodnotnému zpřístupnění více než poloviny obnovených interiérů na zámku Stekník.

Restaurátoři opravili hlavní sál a těšit se můžete na interiéry soukromých salonů v západním křídle i na reprezentační prostory sala terreny v přízemí a hlavního sálu v patře zámku.
 

Nový okruh ukáže, jak zámek vypadal za posledních majitelů

zámek StekníkTrasu tvoří prostor sala terreny, chodby, jídelny, kuchyně, pánského pokoje a tzv. rohového pokoje. Součástí nové trasy je i překrásně zrestaurovaný hlavní sál, s odkrytou původní pozdně barokní výmalbou z druhé poloviny 18. století znázorňující antický chrám s alegoriemi čtyř živlů. Autorem maleb je Christoph Seckel, malíř vedut pozdního baroka. Prohlídkový okruh ukáže návštěvníkům, jak zámek vypadal za posledních majitelů, jimiž byla rodina švýcarského konzula Gérolda Déteindre.

Nová trasa se poprvé otevře 18. července v 10:00 hodin, vstupné bude stát 100 korun pro dospělé, studenti a senioři zaplatí 70 Kč a rodinné vstupné vyjde na 260 Kč.

Zámek Stekník na Žatecku

Zámek Stekník na Žatecku

Zámek Stekník patří k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v Čechách. Zpřístupněny jsou prostory zámecké kaple, sala terreny, chodby prvního patra a jižního křídla zámku s výstavou historických hraček a kočárků z konce 19. a začátku 20. století. Zajímavá je i zámecká terasovitá zahrada.