Úvod > Aktuality > Na Štědrý den si přijďte zazpívat na Staroměstské náměstí
Na Štědrý den si přijďte zazpívat na Staroměstské náměstí
"> "> "> "> ">
Zážitky

Na Štědrý den si přijďte zazpívat na Staroměstské náměstí

  • Vydáno23. prosince 2019
Přijďte si na Štědrý den zazpívat na Staroměstské náměstí do Prahy. Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání souboru Vox Pragae, sboru Praga Sinfonietta a operních sólistů začíná ve 21:00 hodin. Stánky s občerstvením jsou otevřeny denně od 10:00 hodin až do 22.00 hodin.
Překvapení, kreativita i tradice – přesně to spojuje letošní Vánoční trhy na Staroměstském náměstí. Náladu umocňuje také program na Staroměstském náměstí, který nabízí především tradiční sváteční melodie v podání souborů z celé republiky.

V letošním roce se mohou návštěvníci metropole těšit na desítky stánků s drobnými dárky a tradičními pochutinami. Nechybí ani svařené víno připravované podle speciálního receptu ze španělského moku ani klobásy, které pro trh dodává český výrobce. Kromě dvacetimetrového smrku se mohou hosté trhů kochat výzdobou, kterou na míru stromu připravuje tým dekoratérů již od podzimu. Děti se dočkají Betlému s živými zvířaty a všichni, kdo půjdou okolo, jistě potěší české koledy a melodie v podání dětských a folklórních sborů z celé republiky.

rybí polévkaNa Štědrý den v 11:00 můžete přijít ochutnat tradiční rybí polévku a vánočního kubu. Od 21 hodin vystoupí smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté předních českých a zahraničních operních scén, kteří zahrají Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby. Na první svátek vánoční se od 18 hodin na Staroměstském náměstí rozezní mobilní zvonohra.

Přijďte načerpat sváteční atmosféru! Trhy potrvají až do 6. ledna 2019.
Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.