Úvod > Aktuality > Na Starých Hradech prožijete pohádkovou Hradozámeckou noc
S templári na hrade pak ochutnáte i pravou Starohradskou medovinu
"> S templári na hrade pak ochutnáte i pravou Starohradskou medovinu "> Ani v nedeli pohádky na Starých Hradech nekoncí "> Na nádvorí budou probíhat souboje templárských rytíru "> Po setmení se bude konat velká drací ohnová show
Zážitky

Na Starých Hradech prožijete pohádkovou Hradozámeckou noc

  • Vydáno29. srpna 2014
Hradozámecká noc na Starých Hradech bude v sobotu 30. srpna ve znamení pohádkových bytostí. Vše začne od 18 hodin, kdy každou půlhodinu budou vycházet noční pohádkové prohlídky Zámeckého pohádkového sklepení, kde děti potěší Obří smaragdoví draci. Princezny, čarodějnice, čarocezny nebo třeba opravdoví rytíři vás provedou pohádkovým zámeckým sklepením a hradem a zámkem. Prohlídka je vhodná i pro rodiny s malými dětmi, které se nemohou zdržet do setmění.

Staré Hrady – dračí sklepeníPro noční prohlídky bude v sobotu 30. srpna otevřen i prohlídkový okruh Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, kde kromě historické expozice uvidíte na třicet druhů draků, dráčků a desítky dalších pohádkových bytostí. Zažijete a všemi smysly v netradičním pojetí ochutnáte atmosféru pohádek čaroděje Archibalda I.

Ani v neděli pohádky na Starých Hradech nekončí. Na nádvoří pohádkového zámku vás budou netrpělivě čekat veselé princezny a čarodějnice, popletení čerti a čarodějové, ale i čarocezny a čertenice. Pohádkové rejdiště se bude odehrávat od 9:30 do 17 hodin a mimo pohádkových kamarádů si zde užijete zábavu, soutěže a hry pro děti i dospělé.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.