!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Staroměstská radnice v Praze bude mít dveře dokořán!
Staroměstská radnice v Praze bude mít dveře dokořán!
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Staroměstská radnice v Praze bude mít dveře dokořán!

Vydáno 16. září 2020
V Praze se bude slavit výročí založení Staroměstské radnice! Přijďte v neděli 20. září 2020 na Staroměstskou radnici a prohlédněte si tuto slavnou památku jako nikdy předtím! Šestý ročník akce "Radnice dokořán" dovolí návštěvníkům prohlédnout si historické interiéry, středověké podzemí i běžně nepřístupné svatební síně!
staroměstská radniceBěhem akce Radnice dokořán 2020 zavítáte do reprezentačních sálů Staroměstské radnice a jejího podzemí, zcela výjimečně si prohlédnete svatební síně a budete moci sestoupit i do kanalizace pod radnicí. Mimořádnou součástí prohlídky budou běžně nepřístupné sklepy radničních domů na Malém náměstí, otevřou se netradiční vyhlídky na náměstí.

Výklad doplní hudební i dramatická vystoupení, projekce historických snímků, ukázka svatebního obřadu a řada zákulisních informací z pořádání svateb a jejich historie. Netradiční prohlídku završí zábavný kvíz o věcné ceny a poukaz na prohlídku běžně nepřístupného mechanismu orloje. Prohlídky se konají v 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 a 17:00 hodin. Vstupné stojí 30 Kč a dá se pořídit na webu eshop.prague.eu/vychazky.
Pražský orloj - jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Pražský orloj - jediný na světě měří babylonský a staročeský čas

Astronomický orloj, geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Technický zázrak, který již dlouhých 600 let udivuje doslova celý svět.

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze - prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.