Úvod > Aktuality > Na Staroměstském náměstí padnou zítra rekordy
Na Staroměstském náměstí padnou zítra rekordy
">
Zážitky

Na Staroměstském náměstí padnou zítra rekordy

  • Vydáno7. prosince 2016
Největší vánoční trhy v České republice čeká zítra (čtvrtek 8. prosince 2016) den plný rekordů a kuriozit. Návštěvníky Staroměstského náměstí čeká tříhodinová rekordně – kuriózní show plná vánočních zajímavostí. Hosté uvidí obří prskavky i rekordní čtyřtisící vystoupení nejdéle působícího kytarového dua u nás – Jany a Petra Bierhanzlových. Multifunkční pódium navíc umožní audiovizuální show, díky které shlédnout přítomní všechny české vánoční rekordy.
VánoceAkci pořádá na hlavním pódiu na Staroměstském náměstí agentura Dobrý den od 16 do 19 hodin. Certifikát knihy rekordů a kuriozit dostane divadlo Hračka, které má na svém kontě rekordních 13 915 představení pro děti a má připravenou krátkou pohádku O červené Karkulce. Čtyřtisící vystoupení odehraje na Staroměstském náměstí kytarové duo Jana a Petr Bierhanzlovi, které spolu vystupuje od roku 1975. Na pódiu zazpívá přední český tenorista Jakub Pustina, který kromě jiného pořádá Mezinárodní pěveckou soutěž pro 35 zemí aspirující na zápis do České knihy rekordů. Na obrazovce umístěné na pódiu diváci zhlédnou vánoční exponáty Muzea rekordů a kuriozit.

VánočkaK vidění bude nejdelší vánočka z českobudějovické pekárny dlouhá 818 centimetrů, největší vánoční strom z lidí dosahující výšky 40 metrů, který sestavilo 1429 žáků škol v Krupce, nebo největší adventní věnec ze zámku Loučeň o průměru 15,67 metru a šířce 80 centimetrů a mnoho dalšího.

Po celou dobu konání programu si mohou návštěvníci tisknout pamětní vánoční listy na replice starověkého knihtisku. Tuto unikátní příležitost připravil Vladislav Donát a Malé muzeum Bible ze Starého Pelhřimova, v jehož expozici se nachází rekordních 412 druhů vydání bible v 75 jazycích.
Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Malé muzeum Bible v Pelhřimově

Malé muzeum Bible v Pelhřimově

I když má soukromé muzeum ve Starém Pelhřimově v názvu slůvko malé, najdete v něm přes tři sta šedesát Biblí různých výtisků v 59 jazycích, vydaných od 16. století až po současnost. V Česku unikátní sbírka byla zapsána i do České knihy rekordů.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů.