Úvod > Aktuality > Na Špilberku na vás čekají Vánoce s pohádkami a vánočními zvyky
Na Špilberku na vás čekají Vánoce s pohádkami a vánočními zvyky
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Na Špilberku na vás čekají Vánoce s pohádkami a vánočními zvyky

  • Vydáno5. prosince 2019
Muzeum města Brna připravilo tradiční vánoční akci, která jako každý rok patří hlavně dětem. Ta letošní vám představí Vánoce na Špilberku s pohádkami a vánočními zvyky. Součástí bude i nová výstava výtvarnice Karly Hanušové s podtitulem „Hajundija, zem za zavřenýma očima“. Přijďte si v sobotu 7. prosince 2019 užít pohodový den s pestrým programem, který zabaví děti i jejich rodiče.
HajundijaV sobotu 7. prosince se na hradě Špilberku už tradičně koná program zaměřený hlavně na dětského návštěvníka. Vánoce na Špilberku s pohádkami a vánočními zvyky zpestří navíc nová výstava výtvarnice Karly Hanušové s podtitulem „Hajundija, zem za zavřenýma očima“. Brněnská výtvarnice ve své tvorbě slučuje umění obrazu i slova. Píše povídky i beletrii, sama tvoří trikové animované filmy, jejichž výtvarnost odkazuje k dílu Jana Švankmajera či Karla Zemana, k tomu vytváří obrazy, kresby a koláže. Její dílo představí výstava, která děti i dospělé zavede do malebného světa fantazie, snů a tajemství.
 

Vánoce na Špilberku

Špilberk VánoceTradiční adventní akce na Špilberku pro děti i jejich rodiče, letos s názvem Vánoce na Špilberku, se letos koná v sobotu 7. prosince 2019. Na velkém nádvoří se budou hrát pohádky a koledy, na ohni se budou opékat špekáčky a jablíčka a bude se jezdit na konících. U velikého vánočního stromu bude jarmark s řemeslnými výrobky, dobrotami a horkými nápoji. Letos pro vás organizátoři připravili i jednu novinku – tři stánky, na nichž vám hravě předvedou tradiční české vánoční zvyky. Sami si je také můžete s dětmi vyzkoušet.

vánoceUvnitř hradu se děti zabaví v dílničkách, kde si vyrobí drobné ozdoby a dárečky. Otevřené budou i aktuální výstavy „Branky Body Brno“ a „Baron Trenck. Nová tvář legendy“, v nichž zvlášť dospělé zaujmou komentované prohlídky. Ty se budou konat ve 14:00 (Branky Body Brno) a v 15:30 (Baron Trenck). Samozřejmě bude otevřená i výstava paní Hanušové. Děti se v ní vypraví do pohádkové Hajundije, prohlédnou si malebné obrázky a prozkoumají tajuplný obchůdek jako ze starých časů. Pojďte si na Špilberk zpříjemnit předvánoční čas.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika