Úvod > Aktuality > V sobotu se koná mezinárodní folklórní festival Léto na Soláni
V sobotu se koná mezinárodní folklórní festival Léto na Soláni
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

V sobotu se koná mezinárodní folklórní festival Léto na Soláni

  • Vydáno9. srpna 2022
Oblíbená Zvonice na Soláni na Vsetínsku zve na 14. ročník Mezinárodního folklórního festivalu Léto na Soláni. Uskuteční se v sobotu 13. srpna 2022, kdy se zvonice stane opět místem setkání milovníků folkloru, hudby, tance a tradičních řemesel.

Zvonice SoláňTaké tento rok se druhý srpnový víkend stane Soláň místem setkání milovníků folkloru, hudby a tance. V sobotu 13. 8. 2022 se zde uskuteční 14. ročník tradičního Mezinárodního folklorního festivalu Léto na Soláni. Bohatý program zahájí v 11:00 hodin ve Zvonici haferové mlsání a Cimbálová muzika Soláň. Od 12:00 hodin začíná program v přírodním amfiteátru, pořadem dětských souborů Malý Radhošť a DFS Lieska ze Slovenska. Ve 13:00 hodin se odehrají Rusavské chodníčky, pořad v podání VSPT Rusava.

léto na SolániVe 14:00 hodin na Louce u Zvonice zazpívají pěvecké sbory Karlovjanky, Krúžek štyř tet, Zpěvné trio a Horňácký mužský pěvecký sbor v pořadu Zpěvy na lúce. Bez Cimbálové muziky Soláň a tanečníků, by to ani nebylo Léto na Soláni. A tak se na ně i letos můžete těšit v 15:00 na amfiteátru, kde se i letos můžete pod vedení Pavel Trčka naučit nějaký nový lidový tanec

V 16:00 začne na louce u zvonice každoročně velmi oblíbený pořad spřátelených souborů ze Slovenska, s názvem Od Trenčína po Zemplín. Letos se představí Folklórny súbor Senior Vršatec. V 17:00 hodin bude v amfiteátru následovat pořad Janáček byl jazzman rozhlasového Big Bandu Gustava Broma pod vedením Vlado Vladoviče a Martina Chodúra. Součástí festivalu bude opět tvořivá dílna pro děti a lidový a řemeslný jarmark.

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Zvonice Soláň – galerie a informační centrum na Soláni

Fakta o historii Soláně, jeho obyvatelích, jejich životním stylu a kultuře, propaguje oblast Soláně publicisticky, edičně a organizací společenských a kulturních akcí spojených s aktualizací valašských zvyků a tradic.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Další aktuality