!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Slovanskou epopej bude lákat kampaň a možná poputuje do Japonska
Na Slovanskou epopej bude lákat kampaň a možná poputuje do Japonska
">
Kultura

Na Slovanskou epopej bude lákat kampaň a možná poputuje do Japonska

Vydáno 15. října 2012
Město Praha vypsala veřejnou zakázku připravuje reklamní kampaň, která má přilákat další zahraniční turisty na výstavu Muchovy Slovanské epopeje. Expozice se ve Veletržním paláci se otevřela letos v květnu. Od té doby ji navštívilo 43.000 lidí.
Soubor dvaceti pláten zachycující dějiny Slovanů se do Prahy přestěhoval loni z Moravského Krumlova do Velké dvorany Veletržního paláce. Přemístění epopeje vyvolalo vlnu nevole.
 
Týdně si epopej prohlédne kolem 2000 lidí, návštěvnost daleko převyšuje všechny ostatní výstavy galerie. Obří plátna jsou nově vyčištěná, speciálně nasvícená a zasazená do tmavých rámů.
 
Expozice bude ve Velké dvoraně ještě minimálně rok a půl. Už nyní má o její zapůjčení zájem Japonsko. Objevit by se mohla na velké čtyřměsíční výstavě v Národním uměleckém centru v Tokiu v roce 2017. Výstava by byla unikátním příležitostí Prahy, jak se v zahraniční zviditelnit. Japonská strana navíc nabídla, že uhradí veškeré náklady na převoz, pojištění i případné restaurátorské práce. Malíř Alfons Mucha je v Japonsku velmi oblíbený a výstavy v japonských galeriích obsazují první místa v mezinárodním žebříčku návštěvnosti výstav výtvarného umění. 

Národní galerie pro děti a rodiče

Národní galerie pro děti a rodiče

Národní galerie v Praze nabízí kromě stálých expozic také doprovodné programy pro nejmenší návštěvníky. Připravena je nabídka organizovaných i samoobslužných aktivit pro rodiny s dětmi, ve Veletržním paláci je otevřen také Galerijní dětský koutek.

Galerijní kavárna Nová syntéza

Galerijní kavárna Nová syntéza

Ve Veletržním paláci v Praze je otevřená kavárna Nová syntéza, která kromě klasické chvilky nad kávou nabízí návštěvníkům galerie i široké veřejnosti výstavní prohlídku experimentálních expozic.

Národní galerie v Praze - Veletržní palác - stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze - Veletržní palác - stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.

Slovanská epopej

Slovanská epopej

Cyklus 20 monumentálních obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami Čechů, Moravanů a Slezanů se během let 2020 - 2025 vrací na zámek Moravský Krumlov. Celý cyklus zde bude k vidění od listopadu 2020.