Úvod > Aktuality > Na Slezské Hartě se můžete svézt na lodi Santa Maria

Na Slezské Hartě se můžete svézt na lodi Santa Maria

Vydáno 23. května 2019 Zážitky
Na Slezské Hartě už je plavební sezóna v plném proudu. Vyhlídková loď Santa Maria vyplouvá o víkendech na objednání z přístaviště v Leskovci nad Moravicí až do konce října. Užít si tak můžete zajímavé plavby s netradičními pohledy na krásnou přírodu v okolí přehradního jezera.

Vyhlídková loď Santa Maria vyplouvá každou celou

LoďPoznejte krásy a zajímavosti Slezské Harty nejen z břehů, ale také z její hladiny! Loď Santa Maria se zkušeným kapitánem vás proveze po celé vodní nádrži, zavede na zajímavá místa, ukáže malebné zátoky, dozvíte se o historii nádrže a o okolních obcích, kterých se výstavba vodního díla dotkla.

Vyhlídkovou plavbu s průvodcovskou službou je třeba objednat alespoň den předem v Informačním centru Slezská Harta, či na tel. čísle: 603 996 548. Maximální počet cestujících je 10 osob, minimum 5 osob. Přeprava živých zvířat, jízdních kol a kočárků je vyloučena.

Loď pluje na objednání mezi Leskovcem nad Moravicí, Roudnem a Novou Plání v květnu a červnu vždy o víkendech, každou celou hodinu od 9 do 18 hodin (poslední plavba). Jízdné stojí pro dospělé 150 korun, pro děti 100 Kč, plavba trvá cca 50 minut. Za silného větru, bouřek a silných dešťů se z bezpečnostních důvodů nevyplouvá.

Vodní nádrž Slezská Harta - nejmladší přehrada v Česku

Vodní nádrž Slezská Harta - nejmladší přehrada v Česku

Údolní nádrž Slezská Harta na řece Moravici nabízí řadu možností, jak aktivně strávit především letní turistickou sezónu. Vyzkoušet můžete nejen koupání, ale i vyjížďky na loďkách, rybaření, jachting a windsurfing.

Lodí po Slezské Hartě

Lodí po Slezské Hartě

Vodní nádrž Slezská Harta vám nabízí možnost brázdit její hladinu na replice historické lodi. Vyhlídkovou lodí si můžete vychutnat okružní plavbu po vodní nádrži, je však třeba se předem objednat v informačním centru.