!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Mohyle míru i zámku ve Slavkově zažijete tradiční Napoleonské dny
Na Mohyle míru i zámku ve Slavkově zažijete tradiční Napoleonské dny
"> "> "> "> ">
Zážitky

Na Mohyle míru i zámku ve Slavkově zažijete tradiční Napoleonské dny

Vydáno 13. srpna 2020
Císař slaví narozeniny: přijeďte na Napoleonské dny k Mohyle míru a do Slavkova! Akce se koná U příležitosti 251. výročí narození Napoleona Bonaparta, hlavní program probíhá v sobotu 15. srpna 2020. Také na slavkovském zámku bude k vidění mnoho zajímavého - historický program s jarmarkem, přehlídka dobových oděvů i Příběh koně. Na Mohyle potkáte vojáky v dobových uniformách a prohlédnete si dobové ležení.

Napoleonské dny 2020 na Mohyle míru

Projekt Austerlitz, Středoevropská napoleonská společnost, Památník Mohyla míru a obec Prace pořádají u příležitosti 251. výročí narození Napoleona Bonaparta na Prateckém kopci Napoleonské dny 2020, jež proběhnou ve dnech 14. - 16. srpna. V pátek 14. srpna odpoledne a večer postaví účastníci dobový stanový tábor poblíž Mohyly míru nad obcí Prace. V sobotu 15. srpna bude jejich ležení otevřené návštěvníkům, kteří budou moci sledovat výcvik a manévry, případně se ho také zúčastnit, dozvědět se něco více o fungování a nasazení zbraní přelomu 18. a 19. století.

vojáci napoleonSoučástí programu budou přednášky věnované několika zrcadlovým bodům bitev u Slavkova, jako Napoleonova největšího vítězství, a Waterloo, jako jeho poslední porážky, archeologickým nálezům na Rohlence a dalším tématům, a také pietní vzpomínka na padlé v kapli Mohyly míru a večerní připomenutí výročí Napoleonova narození v duchu dobových oslav tzv. Svatého Napoleona, resp. v jejich světštějším, armádním pojetí.

Akce se zúčastní členové spolků vojenské historie sdružených ve Středoevropské napoleonské společnosti a pozvaní hosté. Bude mj. pozvánkou na letošní významné 215. výročí bitvy u Slavkova, které, pokud to pandemická situace dovolí, bude největší vojensko-historickou akcí s napoleonskou tématikou v Evropě.
 

Napoleonovy narozeniny na zámku Slavkov

empír slavkov u brnaTak jako každé jiné léto i letos připomenou Napoleonské hry na zámku ve Slavkově narozeniny slavného francouzského vojevůdce. V zámeckém parku bude připraven od 9:00 hodin Napoleonský jarmark. Ve 13:00 hodin se budete moci přijít pokochat a dozvědět řadu zajímavých informací o dobovém oblékání. Součástí slavností bude totiž komentovaná módní přehlídka. V blízkosti čínského altánu bude probíhat empírový piknik.

slavkov u brnaVe 14:00 hodin započnou Napoleonské hry v režii společnosti Acaballado s názvem „Příběh koně“. V 14:30 se můžete těšit na sabrage jezdců, v 16:00 koně v proměnách staletí, 17:00 jezdeckou soutěž, 19:00 ukázky dělostřelecké techniky tří armád, 20:00 ukázky výcviku pěší armády, 20:30 dělové salvy na počest výročí narození císaře Napoleona a ve 21:00 inscenovanou večerní bitevní ukázku na téma osudu válečných koní, kde v hlavní roli vystoupí Václav Vydra. Na tuto akci bude již vstup do parku zpoplatněn, vstupenky zakoupíte na místě či v Informačním centru.
Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov - Austerlitz - panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.

Napoleonské dny 2021

14.8.
15.8.
Napoleonské dny 2021

Projekt Austerlitz, Středoevropská napoleonská společnost, Památník Mohyla míru a obec Prace pořádají u příležitosti 252. výročí narození Napoleona Bonaparta na Prateckém kopci Napoleonské dny 2021.

Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2021 - bitva pod Santonem

1.12.
5.12.
Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2021 - bitva pod Santonem

Hlavní vzpomínková akce věnovaná napoleonské historii ve střední Evropě proběhne na slavkovském bojišti ve dnech 1. - 5. prosince.

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) podle záměru kněze A. Slováka jako naplnění jeho myšlenky učinit z centra někdejšího bojiště pietní "místo světla", memento válek.