Úvod > Aktuality > Na skvělé na halušky a pravou slovenskou kapustnici musíte do Piletic
Na skvělé na halušky a pravou slovenskou kapustnici musíte do Piletic
"> "> ">
Gurmánská turistika

Na skvělé na halušky a pravou slovenskou kapustnici musíte do Piletic

  • Vydáno26. května 2015
Šrámkův statek v Pileticích v sobotu 30. května již po desáté ožije slovenskou kulturou a vůní pravých brynzových halušek. Regionální Obec Slováků zde od 12 hodin pořádá v rámci Dnů Česko slovenské kulturní vzájemnosti 10. ročník soutěže ve vaření brynzových halušek. Stalo se již tradicí, že na všech akcích pořádaných Regionální Obcí Slováků jsou připravené ochutnávky slovenských speciality. Ne jinak tomu bude i letos.

Nebude chybět pravá slovenská kapustnice, škvarkové pagáčiky, makové šulance, lokše a další slovenské dobroty.

Vyslechnout i zazpívat si známé slovenské písničky budou mít návštěvníci možnost společně s lidovou hudbou Frgál, která přiveze kousek domova Slovákům žijícím v Hradci Králové.

Regionálná Obec Slovákov zve na Šrámkův statek do Piletic nejen Slováky žijící v Hradci Králové, ale všechny, kteří mají rádi Slovensko a jeho kulturu. Zvlášť budou vítáni majitelé a nositelé slovenských krojů.

Šrámkův statek v Pileticích

Šrámkův statek v Pileticích

Šrámkův statek v Pileticích je památkově chráněným souborem původní lidové architektury se vzácnými dřevěnými objekty. Jedná se o areál původní lidové architektury, jehož součástí je ve zdejším prostředí ojedinělé dvoupatrové roubené obytné stavení s pozoruhodnou pavlačí z roku 1802.