Úvod > Aktuality > Na Šiklově mlýně se uskuteční velkolepá ohňová show
Na Šiklove mlýne se uskutecní velkolepá ohnová show
Zážitky

Na Šiklově mlýně se uskuteční velkolepá ohňová show

  • Vydáno25. července 2013
Chcete vidět, jak se natáčejí kaskadérské scény? Proč se koně nebojí, když projíždí ohněm a jak vypadá představení hořícího muže? To vše a k tomu i krásná magická pohádka vás čeká již tuto sobotu 27.7. na Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem na velkolepé ohňové show!
Ohňová show na Šiklově mlýněPřes den se zabavíte nabitým denním programem a ve večerních hodinách zažijete výjimečnou podívanou. Můžete se těšit na slavnostní jezdecký průvod s pochodněmi, krásné tanečnice s hořícími vějíři a jezdce na koních projíždějící ohnivými bránami. Adrenalin vám vystoupá při kaskadérských kouscích s ohněm, uvidíte hořícího muže a ukázky z akčních scén s výbuchy. Chybět však nebude ani magická pohádka plná kouzel a pohádkových postav a mega ohňostroj na závěr. Přijeďte i vy tuto sobotu na Šiklův mlýn prožít krásný letní den plný zábavy, dobrodružství a nových zážitků.

V 10 hodin dopoledne začíná program na náměstí westernového městečka. Již ve čtvrt na 11 vás čeká první vystoupení a to moderní country tanec line dance. V 11 hodin se pak můžete přesunout do amfiteátru na první humorné divadlo o tom, jak to vypadá, když dva uprchlíci, kteří jsou pořádný nemehla, chtějí vykrást banku zrovna, když si šerif trochu přihne a tak všechno musí zachraňovat statečná šerifka. O půl jedné se podíváte na country taneční vystoupení Rebelky a hodinku po té na zábavnou taneční přehlídku dobových plavek.

Ve 14 hodin se pak v amfiteátru seznámíme se světem kovbojů a podíváte se na krásnou souhru koně a cvičitele ve Westernové show. Po třetí hodině je na náměstí módní přehlídka dobových šatů a v 16 hodin je nejen pány připravena oblíbená přehlídka spodního dobového prádla s bordel mamá v čele. Před pátou hodinou můžete naposledy zhlédnout v amfiteatru krásný dramatický dojemný příběh o dceři, která po smrti své matky našla svého otce, aby ho vzápětí znovu ztratila. Od 21 hodin je v rodeo aréně nachystaná velkolepá noční ohňová show, která se jen tak nevidí.
Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem

Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Další aktuality

Česko mezi řádky: Jaroslav Hašek a Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

14. března 1921 začali Jaroslav Hašek (1883–1923) a jeho kamarád Franta Sauer (1882–1947) po žižkovských hospodách prodávat první sešit Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války. Dva roky poté Hašek v necelých čtyřiceti letech zemřel, aniž by svůj slavný román dokončil. Kdo tehdy mohl tušit, že se dílo dočká překladů do téměř šedesáti jazyků, milionů prodaných výtisků a i po sto letech bude bavit, provokovat a nabízet nové souvislosti a interpretace?
Kraj Vysočina | Zážitky

Na vrchu Křemešník opět teče zázračná voda

Zázračná studánka (někdy nazývaná také Zlatá) vyvěrá periodicky na vrchu Křemešník u kaple sv. Jana, nedaleko Pelhřimova. Nyní má opět dostatek vody a pramen tak do studánky teče. Zdejší voda obsahuje stopy stříbra a nikdy se v lahvích nekazí. Podle legend dokázala léčit i mor a vyvážela se nejen do zemí českých, ale vyplouvali s ní i rakousko-uherští námořníci z Terstu na širé moře.
Kraj Vysočina | Příroda

50 tipů, kam na výlet v okolí Jihlavy

Kam na výlet v Jihlavě a okolí? Lomy, skály, přírodní zajímavosti, lesy a k tomu jako bonus úžasné památky, zříceniny hradů a zámecké expozice. Pokud máte tohle všechno rádi, vydejte se určitě na Vysočinu a do okolí Jihlavy. Hledáte inspiraci pro svůj příští výlet na Vysočině? Nehledejte nic jiného a vyberte si z našich tipů!
Kraj Vysočina | Zážitky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne předposlední březnovou sobotu 23. 3. 2024 v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
Kraj Vysočina | Zážitky

V Bystřici nad Pernštejnem objevíte svět miniatur i alej pohádek

Těsně u Bystřice nad Pernštejnem na Vysočině naleznete úplně jiný svět – minisvět. Bystřický park miniatur vznikl kolem zdejšího potůčku jako kopie údolí Svratky se zhruba dvacítkou betonových modelů hradů, klášterů a jiných památek v měřítku 1:50. V sousedství miniatur pak děti nadchne i Pohádková alej s desítkou pohádkových postav. Obě atrakce jsou přístupné celoročně a zdarma.
Kraj Vysočina | Zážitky

Poznejte Vysočinu: tipy na procházku do přírody

Plánujete víkend nebo máte před sebou volný den a přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Líbit se vám bude určitě na Vysočině! Zdejší lesy a malebná údolí lákají k procházce přírodou a na své si přijdou i milovníci památek – objeví zde jak starobylé hrady, tak impozantní zámky nebo tiché kláštery. Tipy, kam na Vysočině vám přináší Kudy z nudy.
Kraj Vysočina | Letní sporty

Tipy na výlety po stopách hravých soch Michala Olšiaka nejen na Vysočinu

Vydejte se na putování po sochách Michala Olšiaka. Jeho specifické sochy zvířat a bájných tvorů, které jsou na první pohled dobře rozpoznatelné, naleznete na mnoha místech Vysočiny, nejvíce je jich u sochařova rodného města Žďáru nad Sázavou. Destinační společnost Koruna Vysočiny připravila turistickou hru, která vás provede tímto regionem. Seznámí vás se všemi sochami Michala Olšiaka na Vysočině i mimo ní.
Kraj Vysočina | Zážitky