Úvod > Aktuality > Na Šiklově mlýně se sjedou mistři světa v trialu
Na Šiklove mlýne se sjedou mistri sveta v trialu
"> Na Šiklove mlýne se sjedou mistri sveta v trialu "> Ruznorodý terén Šiklova mlýna nabízí i možnost vyhrát si se závodními dráhami "> Závod je otevrený a prihlásit se muže kdokoliv
Zážitky

Na Šiklově mlýně se sjedou mistři světa v trialu

  • Vydáno6. října 2014
Druhý říjnový víkend se na Šiklův mlýn sjedou mistři světa v trialu. Ve dnech 11. a 12. října se zde totiž pojede Trial Šiklův mlýn – Mezinárodní mistrovství České republiky. Tento typ motocyklové disciplíny, kdy závodník překonává dráhu složenou z různých překážek, výstupů a sestupů bez toho aniž by se nohou dotkl země, získává v posledních letech velkou oblibu právě pro neuvěřitelnou zručnost jezdců.

Šiklův mlýnV sobotu 11. října bude na Šiklově mlýně již od časného rána probíhat registrace jednotlivců. Samotný závod začne v 10 hodin dopoledne. Po areálu Šiklova mlýna bude vybudováno 10 sekcí, které budou tvořit závodní dráhy. Jezdci mají pak 5 a půl hodiny na zdolání celého závodu.

Různorodý terén Šiklova mlýna nabízí i možnost vyhrát si se závodními dráhami. Některé sekce budou zbudované přímo na offroadové dráze, část bude v lese a jedna sekce bude i pod hotelem, kde je povrch tvořen výhradně ze skály. Díky této rozmanitosti bude závod pro jezdce zajímavý svoji náročností a samozřejmě o to více atraktivní pro diváky. Nedělní závod bude věnován družstvům, která pojedou stejnou trať za stejných podmínek jako jednotlivci. 

Závod je otevřený a přihlásit se může kdokoliv, kdo chce zkusit prověřit své schopnosti a změřit síly s profesionálními jezdci. Pamatováno je také na diváky, které jistě potěší sleva na ubytování se vstupem na závody zdarma, a to s večerním doprovodným programem. Vstupné na závody je pak standardně 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti do 12 let.

Šiklův mlýn – Off-road areál

Šiklův mlýn – Off-road areál

Příznivci military stylu se vyřádí při jízdě v bojovém vozidle pěchoty, na čtyřkolkách nebo ve vlastním voze či motorce. Pravidelně se na offroadové dráze konají mistrovské závody nebo srazy a můžete uspořádat i svoji vlastní akci.

Kemp Šiklův mlýn – kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp Šiklův mlýn – kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp leží uprostřed největšího přírodního zábavního areálu v ČR – Westernového městečka Šiklův mlýn. Unikátní ráj pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.