Úvod > Aktuality > Na Rohu hojnosti v Edenu ochutnáte prvorepublikové dobroty
Na Rohu hojnosti v Edenu ochutnáte prvorepublikové dobroty
"> "> ">
Gurmánská turistika

Na Rohu hojnosti v Edenu ochutnáte prvorepublikové dobroty

  • Vydáno24. října 2019
V Bystřici nad Pernštejnem je sklizena všechna úrodu a pro gurmány je přichystáno podzimní hodování, letos v duchu první republiky. Během soboty 26. října, navazující na podzimní prázdniny, ochutnají návštěvníci zábavního centra Eden kuchyni bohatších vrstev i obyčejná jídla chudších lidí.
centrum eden Roh hojnostiCentrum EdenBystřici nad Pernštejnem je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Během roku se tu pořádá řada akcí, k tradičním kratochvílím patří podzimní Roh hojnosti, který letos proběhne o 26. října. V Horácké vesničce najdete řemeslníky, ukázku zabijačky na statku, trh s regionálními produkty.
 

Doprovodný program a soutěž marmelád

MarmeládaAkce nabízí bohatý doprovodný program, který se bude skládat z vyřezávaní dýní, komentované prohlídky pivovaru, projížďky na koních, ukázek zpracování vizovického těsta a samozřejmě nebude chybět prodej regionálních výrobků – těšit se můžete na uzeniny , medové víno, medovinu, kávu, koření, bramloše, rybízové víno, jedlé květy a další domácí produkty.

Pouze na této akci se bude točit speciálně připravené Šípkové pivo. A to ještě není vše!

Oblíbenou součástí slavnosti je soutěž marmelád, do níž se může zapojit každý, kdo donese minimálně 200 ml jakékoliv vlastnoručně vyrobené marmelády. Soutěžit můžete i s více vzorky.
Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Na farmě Eden, která vznikla v září 2012, se chová skot, prasata, kozy a ovce, pěstují se brambory, je zde v provozu i jízdárna pro veřejnost.

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistika se na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto byla pro příznivce tohoto sportu naplánována síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.