Úvod > Aktuality > Na hradě Rabí se bude konat Ruinfest
Na hradě Rabí se bude konat Ruinfest
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Na hradě Rabí se bude konat Ruinfest

  • Vydáno20. června 2022
Zřícenina hradu a obec leží 9 km severovýchodně od Sušice na skalnatém vrchu nedaleko řeky Otavy, ve výšce 478 m n. m. Přívětivě shlíží z nevysokého kopce a přímo vybízí k návštěvě. Pokud dorazíte na hrad v sobotu vpodvečer 25. června, stanete se součástí hudebního festivalu Ruifest, který zde představí několik zajímavých, výjimečných skupin.

I v letošním roce se na Rabí bude konat hudební festival Ruinfest, a to v sobotu 25. června 2022. V programu se představí několik zajímavých, výjimečných skupin.

Na velkém nádvoří zahrají: indie rocková formace Vanda, indie rocková kapela The Valentines, písničkářka Amelie Siba, uskupení ILLE, band Acid Row, hudebník OMNIONa,  zpěvačku Iva Z, neofolkovou Čtvrt na smrt i dýdžej z tracklist.cz. Na hradním nádvoří naleznete skoro vše (hudbu i občerstvení); jen toalety se nachází za hradními branami, v bílém domě č. p. 50, který je od areálu vzdálen přibližně 150 metrů.
 

Nenechte si ujít také prohlídku hradu

RabijádaHudební produkce bude začínat v 18:30, to znamená, že po celou sobotu bude možné přijít na běžnou prohlídku. Poslední prohlídka se bude konat od 17:00 hodin. Účastníci festivalu ocení, že pod hradem je možné stanovat. Vstupné na místě stojí 390 Kč, děti do 15let budou mít vstup zdarma. Pod hradem lze stanovat. Pejsci mohou na festival pouze s náhubkem.

Působivý komplex hradu Rabí nabízí několik nádvoří, hradních paláců a rozlehlých sklepení s přírodní krápníkovou výzdobou. Dominantou hradu je 26 metrů vysoká vyhlídková věž. V hradním sále je umístěna expozice středověkých kachlů s replikou pozdně gotických kachlových kamen, v letní sezóně můžete navštívit Včelnici. Vstupné na prohlídku stojí 150 Kč.

Rabí – nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Rabí – nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Hrad Rabí, který vzniknul na počátku 13. století, je králem všech českých hradů. Kdybyste pečlivě odměřili délku jeho budov a hradeb s dělovými baštami, napočítali byste neuvěřitelné tři kilometry.

Další aktuality