Úvod > Aktuality > Na hradě Rabí se bude konat Ruinfest

Na hradě Rabí se bude konat Ruinfest

Vydáno 3. června 2019 Kultura
Zřícenina hradu a obec leží 9 km severovýchodně od Sušice na skalnatém vrchu nedaleko řeky Otavy, ve výšce 478 m n. m. Přívětivě shlíží z nevysokého kopce a přímo vybízí k návštěvě. Pokud dorazíte na hrad v sobotu vpodvečer 8. června, stanete se součástí hudebního festivalu Ruifest, který zde představí několik zajímavých, výjimečných skupin.

I v letošním roce se na Rabí bude konat hudební festival Ruinfest, a to v noci ze soboty 8. na neděli 9. června 2019. V programu se představí několik zajímavých, výjimečných skupin.

Na velkém nádvoří zahrají: uskupení Walden, které vyznává jednoduchý zvuk a poetické texty, band Lazer Viking, jenž ve své tvorbě spojuje glam rock´n´roll a sci-fi elektro rock, alternativní Květy, crossoverová skupina Jolly Joker and Plastic Beatles of the Universe, kapela Tygroo, kombinující balkánskou dechovku a funk, a duo Bratři, jejichž hudba je označovaná jako electronica-experimantal.

Festival se bude konat na hradním nádvoří, kde mimo hudby naleznete i různé workshopy a občerstvení; jen toalety budou za hradními branami, v bílém domě č. p. 50, který je od areálu vzdálen přibližně 150 metrů.

RabijádaHudební produkce bude začínat v 18:00, to znamená, že po celou sobotu bude možné přijít na běžnou prohlídku. Poslední prohlídka se bude konat od 17:00 hodin. Účastníci festivalu ocení, že pod hradem je možné stanovat. Vstupné na místě stojí 250 Kč, děti do 15let budou mít vstup zdarma.

Působivý komplex hradu Rabí nabízí několik nádvoří, hradních paláců a rozlehlých sklepení s přírodní krápníkovou výzdobou. Dominantou hradu je 26 metrů vysoká vyhlídková věž. V hradním sále je umístěna expozice středověkých kachlů s replikou pozdně gotických kachlových kamen, v letní sezóně můžete navštívit Včelnici.

Rabí - nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Rabí - nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Hrad Rabí, který vzniknul na počátku 13. století, je králem všech českých hradů. Kdybyste pečlivě odměřili délku jeho budov a hradeb s dělovými baštami, napočítali byste neuvěřitelné tři kilometry.