!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Pustevnách si prohlédnete ledové sochy
Na Pustevnách si prohlédnete ledové sochy
"> "> ">
Zážitky

Na Pustevnách si prohlédnete ledové sochy

Vydáno 16. února 2021
Každým rokem v lednu se Pustevny rozzáří třpytem ledu a pod rukama zkušených sochařů vznikají neuvěřitelná díla, jež lákají návštěvníky ze všech koutů naší země. Nejinak je tomu i letos, i když si umělci museli poradit s odlišnými podmínkami ke své tvorbě než v minulých letech. Tématem letošní verze festivalu Ledové Pustevny 2021 je cirkus.
led cirkusPustevnyBeskydech zdobí opět oblíbené ledové sochy, i když se v letošním roce z důvodů aktuální situace a vládních nařízení nemůže tradiční výstava ledových soch konat tak, jak jsme v minulých letech byli zvyklí. Letos jsou sochy rozmístěny různě po Pustevnách, a k vidění jsou jen pod širým nebem.

Žádné vyhřívané stany, ani moderní technologie - letos museli ledosochaři improvizovat. Na výběr měli ze dvou scénářů. Buď netvořit sochy vůbec anebo vydržet a tvořit za ztížených podmínek venku, v mrazu a větru. K potěšení všech, kteří na Pustevny v tyto dny zavítají, se rozhodli pro druhou možnost.

led pustevnyVýtvarná díla vytvořená ze spojovaných kostek ledu zdobí speciální nasvícení. Letošní téma "cirkus" nahrálo mnoha překrásným výtvorům. U horní stanice lanovky na Pustevny uvidíte například obřího slona, kouzelníka, krotitelku divé zvěře nebo sněhové velbloudy. Součástí je i fotokoutek s ledovou lavičkou. Bonusem navíc je obrovská stěna ze sněhu, do níž umělci vyřezali další cirkusové motivy. Prohlédnout si ji lze pod lanovkou. Ledové sochy jsou letos ponechány "napospas" rozmarům počasí. Do kdy na Pustevnách vydrží, není jasné. Přijďte se na ně proto podívat, co nejdřív.
Ledové sochy na Pustevnách 2021

12.2.
28.2.
Ledové sochy na Pustevnách 2021

Každým rokem v lednu se Pustevny rozzáří třpytem ledu a pod rukama zkušených sochařů vznikají neuvěřitelná díla, jež lákají návštěvníky ze všech koutů naší země. Výstava ledových a sněhových soch má na Pustevnách dlouholetou tradici.

Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

V blízkosti horní stanice lanovky z Trojanovic na Pustevny stojí malebná horská chalupa Maměnka, Libušín byl v březnu 2014 zničen požárem, po dlouhé rekonstrukci se otevřel v červenci 2020. Objekty navrhnul architekt Dušan Jurkovič ve stylu lidové architektury Valašska a Kysuce.

Horské sedlo Pustevny v Beskydech

Horské sedlo Pustevny v Beskydech

Horské sedlo Pustevny je jedno z nejvýznamnějších horských středisek v Beskydech. Nachází se v Radhošťské hornatině mezi vrchy Radhošť a Tanečnice. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu Dušanem Jurkovičem.

Další aktuality