Úvod > Aktuality > Na pražských Vinohradech se otevírá nová galerie
František Matoušek
"> František Matoušek "> Jakub Španhel "> Jan Knap
Kultura

Na pražských Vinohradech se otevírá nová galerie

  • Vydáno19. října 2014
Už od pátku 24. října bude možné nahlédnout do Nové galerie na pražských Vinohradech v Balbínově ulici. Nová galerie zve na první výstavu trochu tajemně, mottem "Tvoříme místo, ve kterém se sny stávají skutečností…" spíše naznačuje a více než cokoli jiného láká své návštěvníky na první výstavu, kterou slavnostně zahájí svůj provoz.

František MatoušekNová galerie je prostorem pro prezentaci a podporu špičkového českého umění u nás i v zahraničí, prezentující nejvýznamnější hodnoty českého výtvarného umění. Při výběru zastoupených autorů je kladen důraz na kvalitu, výjimečnost a jedinečnost tvorby a osobnosti autora. Rozsah autorů, jimž se galerie věnuje, sahá od poloviny 20. století až po současnou mladou generaci. Pilířem galerie je výstavní a obchodní činnost, doplňkem je také poradenská, pedagogická a  vydavatelská činnost.

První výstava v nově otevřené galerii vždy nastavuje pomyslnou laťku kvality- v tomto případě se dá říci, že laťka kvality je díky vystavujícím autorům nastavena nezvykle vysoko. Mezi vystavující patří Lukáš Rittstein, sochař s překvapivým a dráždivým smyslem pro tvar, Jan Knap, člen dnes již legendární umělecké skupiny Normal a malíř idylických výjevů z Ježíškova dětství, Jakub Špaňhel, malíř drásavých expresivních krajin a aktů anorektických dívek, František Matoušek, malíř portrétů svých blízkých a krajin pracující zvláštní technikou párání rifloviny, Martin Mainer, velký mystik současné malby a ctitel barvy, Jiří David, postmoderní umělec v pravém slova smyslu a autor růžového srdce a Adam Štech, bytostný malíř s konceptuálním přesahem pracující s postmoderní metodou postprodukce.

Nová galerie v Praze na Vinohradech

Nová galerie v Praze na Vinohradech

Nová galerie usiluje o systematickou prezentaci a podporu špičkového českého umění u nás i v zahraničí. Pracuje na vytvoření silné umělecké galerie prezentující nejvýznamnější hodnoty českého výtvarného umění.