!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Plzeň Design Week 2021 aneb Jak žít v malém?
Plzeň Design Week 2021 aneb Jak žít v malém?
"> "> "> "> ">
Zážitky

Plzeň Design Week 2021 aneb Jak žít v malém?

  • Vydáno22. listopadu 2021
V na přelomu listopadu a prosince 2021 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní ročník bude od 29. listopadu do 5. prosince 2021 věnován možnostem kvalitního designu na minimálním prostoru s podtitulem „Jak žít v malém“. Předvede realizace malého bydlení, které vybudovali úplní amatéři a příznivci architektury a designu nebo profesionální architekti. Těšit se ale můžete i na úsporný interiérový design z IKEA i ověřené rady lektorů minimalizmu.
plzeň design weekTento týden se v západočeské metropoli nese ve znamení designu. Plzeň Design Week 2021 představuje od 29. listopadu do 5. prosince veřejnosti kvalitní produkty pocházející z dílen českých autorů i Bavorska. Přijďte a nechte se inspirovat a nadchnout designovými kousky od tvůrců keramiky, šperků, nábytku či bytových doplňků na Plzeň Design Week.

Plzeň Design Week představí několik realizací malého bydlení, které vybudovali úplní amatéři, nadšenci i profesionální architekti. Nabídne úsporný pohled interiérových designérů z IKEA i ověřené rady lektorky minimalizmu Marcely Janské. Speciálním hostem bude Kateřina Šedá, která přijede do Plzně představit svůj projekt Herzlich Willkommen!, sérii krmítek a ptačích budek, vytvořených díky vzpomínkám seniorů na jejich reálné domy.
 

Výstavy a prodejní galerie

Plzeň Design Week Pop up prodejní galerieJiž od 16. listopadu je možné do DEPO2015 zavítat za výstavami. V kavárně si můžete prohlédnout fotografie k projektu Herzlich Willkommen!, rampa a truhlárna budou hostit výstavu Nový (z)boží! neboli studentské práce přihlášené do klání o Národní cenu za studentský design, jehož součástí bude také slavnostní večer s předáním cen v pátek 3. prosince. Od 19. listopadu je připravena také designová instalace „Cultus – Cacas“? ve studentském galerijním prostoru Gafa.

​Plzeňský designový týden zakončí výběrová Pop up prodejní galerie západočeských designérů pod hlavičkou Plzeň Design a tržiště orignálních českých značek MINT market, které zaplní DEPO2015 o druhém adventním víkendu 4. a 5. prosince 2021. Děti se mohou těšit na víkendové workshopy výroby minidomků nebo nedělní pohádkový příběh Sen v Sargasovém moři. A na závěr dorazí s nadílkou i Mikuláš. A pozor, bude designový!
 

Jaká budou bezbečnostní opatření

U vstupu do areálu DEPO2015 se bude kontrolovat bezinfekčnost, kterou lze (dle aktuálních vládních nařízení) prokázat potvrzením o prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů či potvrzením o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní. Ve všech vnitřních prostorách je nutné nosit respirátor.
Plzeň Design Week: Jak žít v malém

29.11.
5.12.
Plzeň Design Week: Jak žít v malém

Pohled na design zblízka. Taková je hlavní myšlenka Plzeň Design Weeku, festivalu, který je zaměřený na český design v různých podobách, i v těch nejběžnějších věcech. I letos se kromě prodejní přehlídky kvalitních designových produktů můžete těšit na pestrý doprovodný program.

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Depo2015 – plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Další aktuality

3.12.
2021
Kde si v Plzni užijete tu pravou vánoční atmosféru?

Kde si v Plzni užijete tu pravou vánoční atmosféru?

Plzeňsko a Český les | Kultura
28.11.
2021
Svátek světel rozzáří plzeňskou Starou synagogu

Svátek světel rozzáří plzeňskou Starou synagogu

Plzeňsko a Český les | Památky