Úvod > Aktuality > Na Pilsen Busking Festu se představí pouliční umělci z různých koutů světa
Na Pilsen Busking Festu se představí pouliční umělci z různých koutů světa
"> "> ">
Životní styl

Na Pilsen Busking Festu se představí pouliční umělci z různých koutů světa

  • Vydáno2. září 2021
Plzeňské náměstí Republiky a okolní ulice i parky obsadí od 2. do 5. září 2021 Pilsen Busking Fest! Návštěvníci se tak mohou během této 4 denní pestré přehlídky těšit na umělce doslova z celého světa. Nebudou chybět ani oblíbené kreativní zóny, různé prodejní stánky a spousty dobrého jídla a pití. Podívejte se sami na web či sociální sítě pořadatelů, které doslova přetékají zajímavým obsahem jak pro mladší, tak i starší ročníky.
Již ve čtvrtek 2. září 2021 vypukne v západočeské metropoli 8. ročník Pilsen Busking Festu. Organizátoři již zveřejnili konkrétní program a mapu festivalu, takže již nikomu nebrání najít si to své či se nechat překvapit a prostě od čtvrtka do neděle vyjít do ulic a nechat se překvapit. Když se podíváte na mapu, naleznete na ní celkem 8 ozvučených zón, které jsou součástí hlavního programu.

Dále je zde i 9 tzv. volných zón, které jsou určené pro kohokoliv, kdo by chtěl ukázat co v něm je. Nejvíce hudby a zábavy se bude odehrávat na náměstí Republiky, kde vyrostou hned 4 zóny najednou. Tři z nich dostali jméno podle kašen, které jsou poblíž nich, a to Chrtice, Velbloud a Anděl. Čtvrtá se jmenuje Sloup, což odkazuje na zdejší Mariánský sloup. Dále zde najdete informačí stánek, stánky s jídlem, pitím, ale i s různou bižuterií a ručně dělanými originálními designovými kousky.

Své místo na náměstí mají i tradiční kreativní zóny. Stálicí festivalu je již několik let projekt Živá Velryba, který se zaměřuje na práci s recyklovaným materiálem. Děti společně s rodiči tak budou mít možnost něco hezkého si vyrobit, pohrát si a hlavně se naučit něco o ekologii a jak se všeobecně chovat k té naší planetě udržitelněji. Naopak úplně novou zónou bude velký labyrint uprostřed kterého je uvězněná Manticora. Ten se otevře po celé 4 dny festivalu pro všechny malé i velké; "zdravé" i hendikepované a bude na každém, jaký zážitek ve finále okusí. Stabilní součástí programu je pak Malování na obličej a výklad karet.


Graffity i street art

Další krativní zóny už ale nebudou o zapojení samotných návštěvníků, ale dají prostor již zkušeným umělcům z graffity a street artové scény. Vyroste tak 12metrová graffity wall, na které se vyřádí dvojice, která si říká Obras a Akrobad a vedle budou další umělci malovat obrazy, které se pak darují místnímu Hospicu Sv. Lazara a budou tak sloužit ke zlepšení posledních dní jejich klientům.

Na celý festival je vstup sice zdarma, ale doporučujeme návštěvníkům přispět do klobouku či jakékoliv nádoby dobrovolně. Nejenom v tomto složitém období, kdy kulturní scéna dostala opravdu tvrdou ránu, je podle nás zcela zásadní touto formou podpořit a hlavně ocenit vystupující umělce.

Festival má zkrátka nabitý program a mapu. Stačí si jednoduše na webu buskingfest.cz vybrat z přehledu potvrzených umělců a v kombinaci s mapou a programem zveřejněným na odkaze clashfinder.com/s/pbf2021/ je ihned jasné kdy, kde a kdo vystupuje.