!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na pardubickém závodišti se bruslí
Na pardubickém závodišti se bruslí
"> "> "> ">
Zimní sporty

Na pardubickém závodišti se bruslí

Vydáno 18. prosince 2019
Na pardubickém závodišti můžete k bruslení využít Zimní sportovní park v prostoru za paddockem. Ledová plocha má parametry kanadského hřiště, je o něco užší a kratší než běžné hřiště. Ve vestibulu tribuny D je k dispozici půjčovna bruslí, šatna pro veřejnost, toalety a bistro. Bruslit se tu bude až do konce února příštího roku, kdy se na závodiště vrátí dostihový provoz.
kluziště pardubiceLedová plocha s rozměry kanadského hřiště během prosince „vyrostla“ na prostranství slavného dostihového závodiště v Pardubicích před hlavní tribunou. K dispozici je zde prioritně pro veřejné bruslení, přístupná je i pro školky a školy i zájemcům o tzv. hobby bruslení či kondiční bruslení.

Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice, respektive ledová plocha, je otevřena ve všední dny od 8:00 hod. (o víkendech od 8:30 hod.) až do 21:00 hod. Veřejné bruslení probíhá v týdnu obvykle od 13:00 do 17:45 hodin. O víkendech a prázdninách je kluziště otevřeno prioritně pro veřejné bruslení po celý den (od 9:00 do 22:00 hodin). Zvláštní režim bude nastaven pro Štědrý den - to se zde bude bruslit od 9:00 do 15:15 hodin a na Silvestra do 18:00 hodin. Před návštěvou ledové plochy však doporučujeme ověřit aktuální provozní informace na facebooku či webu zavodistepardubice.cz.

kluziště pardubiceOd ledna 2020 budou v pracovním týdnu vyhrazené dopolední hodiny mateřským a základním školám, odpoledne bude patřit veřejnému bruslení, večerní hodiny pak jsou k pronájmu pro uzavřené skupiny. V únoru budou moci navíc ve sportovním víceboji soutěžit děti za základních škol.

V areálu je možné zaparkovat auto zdarma. Kdo by chtěl přijet hromadnou dopravou má k dispozici o víkendech, svátcích a prázdninách speciální linku č. 80, která do areálu závodiště zajíždí ze stanice Hlavní nádraží na zastávku Zimní park. K cestě na závodiště je možné využít také běžných linek městské hromadné dopravy na zastávku Závodiště či vlakového spojení jak z pardubického nádraží, tak z opačného směru od Chrudimi. Vstupné na plochu je 30 korun na jeden blok bruslení. Šatna stojí 10 Kč, funguje pouze o víkendech a o prázdninách.

Další aktuality