!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na pardubickém závodišti se bruslí
Na pardubickém závodišti se bruslí
"> "> "> ">
Zimní sporty

Na pardubickém závodišti se bruslí

Vydáno 12. prosince 2020
Na pardubickém závodišti můžete k bruslení využít Zimní sportovní park v prostoru za paddockem. Ledová plocha má parametry kanadského hřiště, je o něco užší a kratší než běžné hřiště. Ve vestibulu tribuny D je k dispozici půjčovna bruslí, šatna pro veřejnost, toalety a automat na teplé nápoje. Bruslit se tu bude až do konce února příštího roku, kdy se na závodiště vrátí dostihový provoz.
kluziště pardubiceLedová plocha s rozměry kanadského hřiště během prosince „vyrostla“ na prostranství slavného dostihového závodiště v Pardubicích za paddockem. K dispozici je zde prioritně pro veřejné bruslení, přístupná je i pro školky a školy i zájemcům o tzv. hobby bruslení či kondiční bruslení.

Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice, respektive ledová plocha, je otevřena ve všední dny od 12:30 hod. (o víkendech od 7:30 hod.) až do 21:00 hod. Veřejné bruslení probíhá v týdnu obvykle od 12:30 do 17:30 hodin. O víkendech a prázdninách je kluziště otevřeno prioritně pro veřejné bruslení po celý den (od 9:00 do 19:00 hodin). Zvláštní režim bude nastaven pro Štědrý den a na Silvestra. Před návštěvou ledové plochy je však třeba si předem zakoupit časový blok vstupu na led na webu zavodistepardubice.cz/zimni-sportovni-park/ (dostupné až do vyčerpání kapacity 50 osob/1 blok). Ve vymezených časech je také možné pronajmout si kluziště pro uzavřenou skupinu bruslařů.

kluziště pardubiceV areálu je možné zaparkovat auto zdarma. Kdo by chtěl přijet hromadnou dopravou má k dispozici autobusy MHD č. 8, 88, 15, 14, 24, 29 s cílovou zastávkou Závodiště (cca 5 min. chůze od hlavní brány závodiště). Přibližně tři minuty od hlavní brány dostihového závodiště můžete využít zastávku vlaku Pardubice, Závodiště, a to jak z pardubického nádraží, tak z opačného směru od Chrudimi. Vstupné na plochu je 50 korun na jeden blok bruslení. Půjčení bruslí vyjde dospělého na 120 Kč za hodinu. Vlastní brusle si zde můžete za 100 Kč nechat i nabrousit.