Úvod > Aktuality > Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zve na letošní sezónu
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zve na letošní sezónu
"> "> "> "> "> ">
Kultura

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zve na letošní sezónu

Vydáno 14. června 2021
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zahájilo 10. června 2021 novou letní divadelní sezónu. Vybírat můžete z činoher, opery či baletu. Nenechte si ujít výjimečný zážitek z představení konaného za letní noci, které nabízí malým i velkým zájemcům zdejší unikátní „točna“. Inscenace světově proslulých autorů se odehrávají v nádherných přírodních kulisách zámecké zahrady, na pozadí letohrádku Bellarie. Letní divadelní sezóna zde potrvá až do 12. září 2021.

Muž Dvojhvězdy, Da Vinci i Ztracený svět

muž dvojhvězdySezónu Otáčivého hlediště v Českém Krumlově odstartovalo 10. června představení Muž Dvojhvězdy. Jedná se o jedinečný audiovizuální zážitek, který nikde jiný nedostanete. Prožijte příběh létajícího muže uprostřed historických barokních zahrad přímo pod širým nebem, pod taktovkou Petra Formana. Představení se konají 10. – 26. 6. 2021.

Dalším titulem je komedie Da Vinci - historik umění Silvio vášnivě obdivuje staré mistry a když jde o pozoruhodný obraz, je ochoten obětovat vše. Když se ale stane i se svou ženou Claudií obětí experimentu a ocitne se v době Leonarda da Vinciho, pozná, že není lehké žít v blízkosti génia. A už vůbec ne v 15.století! Představení poběží 4. 7. – 31. 7. 2021.

DinosaurLetos naposledy v srpnu a září bude k vidění dobrodružná podívaná pro celou rodinu – Ztracený svět. Kdesi v hlubinách amazonského pralesa se zastavil čas a vy ještě dnes můžete na vlastní oči spatřit obrovská, strašlivá zvířata z dob dávné prehistorie. Věk romantiky neminul. Ztracený svět bude uveden 6. 8. – 5. 9. 2021. Velikým lákadlem pro malé i velké diváky bude přibližně 15 pravěkých ještěrů, z nichž největší bude mít kolem devíti metrů. Loutky jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako letecké modely, přesto však není jejich váha zanedbatelná – například loutka velociraptora váží 10 kg, loutka tyranosaura rexe pak dokonce 40 kg. Ještěři se budou spolu s ostatními pravěkými tvory prohánět kolem točny po zámeckém parku v inscenaci, která je kombinací činohry, zpěvné hudby a tance. Derniéra Ztraceného světa je naplnována na 11. 9. 2021. Na výrobě obřích loutek dinosaurů pracovalo více než patnáct osob.
 

Muzikál a balet na Otáčivém hledišti

divotvorný hrnecDivotvorný hrnec plný zlata, který plní tři přání, plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v báječně rozehraných komediálních situacích z pera autorské dvojice Voskovec a Werich, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea. Představení se konají 5. – 15. 8. 2021.

Jedna z nejkrásnějších pohádek Šípková Růženka P. I. Čajkovského převedená do nové taneční inscenace potěší 19. – 22. 8. 2021 všechny příznivce klasického baletu na špičkách. Společně se sólisty baletu JD se v této verzi Šípkové Růženky představili členové Bohemia Baletu a studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Kostýmy i scénu vytvořil jeden z nejvýznamnějších českých divadelních výtvarníků Josef Jelínek, choreografie se ujal Jaroslav Slavický, ředitel Taneční konzervatoře Praha a umělecký ředitel Bohemia Baletu.
 

Detektivka Pes Baskervillský

Pes BaskervillskýLegendární detektivní komedie od A.C. Doyla – Pes Baskervillský se rozehraje na Otáčivém hledišti 25. 8. – 12. 9. 2021. Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa? Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii Petra Zelenky. V představení jsou použity repliky střelných zbraní a střelba. Představení je opatřeno titulky v němčině a angličtině a je vhodné i pro sluchově postižené.
 

Mobilní aplikace Overtekst ve třech jazycích

otáčivé hledištěTaké v letošní sezóně bude zvyšovat komfort diváků na točně titulkovací mobilní aplikace Overtekst, díky které je možné sledovat texty inscenací a operní libreta na displejích chytrých telefonů a tabletů ve zvoleném jazyce. Titulky v českém, anglickém a německém jazyce budou od letošního léta opatřena všechna představení.

Díky tomu můžeme na Otáčivé hlediště Český Krumlov pozvat nejen diváky ze zahraničí, ale například také ty se sluchovým postižením.

Otáčivé hlediště Český Krumlov – světový unikát

Otáčivé hlediště Český Krumlov – světový unikát

Otáčivé hlediště v zahradě Státního hradu a zámku Český Krumlov je otevřená divadelní scéna Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, která pochází z roku 1958. Kouzlo scéně otáčivého hlediště dodává také okolní prostředí, které tvoří především zahrada a letohrádek zvaný Bellarie.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.