Úvod > Aktuality > Na novou rozhlednu se vydejte do vojenského prostoru!
Rozhledna na Knížecím Stolci
"> Rozhledna na Knížecím Stolci
Příroda

Na novou rozhlednu se vydejte do vojenského prostoru!

  • Vydáno15. července 2012
Nedotčená příroda vojenského výcvikového prostoru Boletice na Českokrumlovsku se otevírá všem turistům. Od soboty 7.7. 2012 je prostor přístupný po nové stezce okolo Knížecího Stolce, kde na turisty čeká také nová rozhledna.
Knížecí stolecNová turistická trasa okolo Knížecího Stolce měří osmnáct kilometrů a bude přístupná pouze o víkendech a státních svátcích.Šestimetrová dřevěná rozhledna se nachází na nejvyšším vrcholu boletického prostoru (1236 m), který byl až dosud všem zvědavcům uzavřený. Vyhlídka stojí v místech podobné dřevěné prvorepublikové stavby. Zájemcům se odtud nabízí výjimečný pohled na okolní přírodu a panenské lesy.

Turisté vašk nesmějí sejít z asfaltových a lesních cest, protože všude v okolních lesích mohou cvičit vojáci a prostor tak může být nebezpečný. Ještě letos by zde měla vzniknout nová trasa okolo Boletic a příští rok chce armáda vyznačit zhruba dvacetikilometrovou trasu okolo Špičáku. V roce 2014 pak další dva okruhy okolo Chlumu. Všechny trasy jsou na okrajích vojenského prostoru.
Knížecí Stolec – rozhledna ve vojenském prostoru Boletice

Knížecí Stolec – rozhledna ve vojenském prostoru Boletice

Nová rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu vojenského prostoru Boletice, Knížecím Stolci. Dřevěná vyhlídka nabízí výjimečný pohled do krajiny, za dobrého počasí lze odtud spatřit i Alpy.

Další aktuality

29.9.
2022
Podzimní výlovy rybníků 2022

Podzimní výlovy rybníků 2022

Jihočeský kraj | Gurmánská turistika