Úvod > Aktuality > Na návštěvu zámku v Mníšku o víkendu s dětmi
Na návštěvu zámku v Mníšku o víkendu s dětmi
">
Památky

Na návštěvu zámku v Mníšku o víkendu s dětmi

Zámek Mníšek pod Brdy zve stále návštěvníky na prohlídky svých komnat. Nabízí klasický výklad pro dospělé i prohlídky a akce zaměřené na rodiny s dětmi. Dále také dvě expozice ve výstavních místnostech zámku. V expozici o historii módy se na 77 panenkách představují módní trendy různých období od egyptské královny Kleopatry až po Sissi a pankačku z 20. století. Výstava paní Taťjany Krechové je plná přírodnin a obrázků lesních skřítků.
Loutková prohlídka s čertem – sobota 24.11. ve 13:40, 14:30 a 15:30 hodin 
Zámecká čertice zavede děti i jejich rodiče mezi velké pohádkové loutky a představí jim svého pekelného kolegu čertíka Brdíka, jeho známou ježibabu i s létajícím koštětem, kamarády vodníka a Jezerní vílu, princeznu, prince i pana krále. Ještě předtím ale navštívíte bohatě zařízené pokoje pro pana barona, paní hraběnku i jejich děti a uvidíte spoustu zajímavých předmětů. Domeček pro rosničku, sklápěcí hůlku, fén paní hraběnky, starý masážní přístroj, pokojíčky pro panenky na elektřinu, funkční žehličku pro holčičky na hraní, foťák, co vypadá jako harmonika a mnoho dalšího.
Na tyto prohlídky se doporučuje rezervace na tel. 318 590 261.
 
Cesta za pohádkou – neděle 25.11. ve 13:40, 14:30 a 15:30 hodin
 Při těchto prohlídkách se z dětí stanou detektivové, kteří budou v každé místnosti podle přichystaných indicií pátrat po ukryté pohádce. Během prohlídky zámeckých komnat je musí najít úplně všechny, aby si na konci mohly zasloužit drobnou odměnu. Na objevení čekají pohádky, ve kterých vystupují rytíři, čerti, skřítkové i zvířátka. Děti si společně s pohádkovou bytostí, která je bude provádět, zazpívají známé písničky i přeříkají říkanky z pohádek.
Na prohlídky se doporučuje rezervace na tel. 318 590 261.

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika