Úvod > Aktuality > Na Mělníku se pojede "Jizerská padesátka"
Na Mělníku se pojede "Jizerská padesátka"
"> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Na Mělníku se pojede "Jizerská padesátka"

  • Vydáno16. června 2022
Proč čekat s lyžemi na zimu? Ještě by mohl napadnout třeba i sníh... To je motto každoroční recesistické akce Mělnická jizerská padesátka, závodu na běžkách bez sněhu. Letos se bude konat v sobotu 18. června na Náměstí Míru.
Mělnická 50V sobotu 18. června se postaví na start již XXIX. ročníku Mělnické jizerské padesátky závodníci, aby dokázali, že na běžky není třeba sněhu. Vše začne v 16:00, kdy nastoupí závodníci v plné zimní výbavě či ve vtipné masce a zábava bude pokračovat až do 22:59 hodin.

Závod se jede na dvě kola rozběhů a tři kola finále. V každém kole je potřeba absolvovat krkolomnou jízdu po dlažbě mělnického náměstí, překonat lavinu (což není v letních měsících zas až taková sranda jak by se mohlo zdát) a vypít jedno pivo (v prvním kole ještě bodne, v dalších je to už horší). Upozorňujeme, že ženy se samozřejmě zúčastňují také. Trasa jim není nijak uzpůsobena, pouze piva jsou malá. Vítězové rozběhů postupují do finále, které je náročnější pouze o jednu věc, a to o hod sněhovou koulí do sněhuláčí tlamičky v posledním kole. Vše je již pečlivě nachystáno a jako obvykle nebude chybět ani nějaké to překvapení! Kdo se umí zasmát nejen druhým, ale třeba i sám sobě, neměl by v uvedenou dobu na uvedeném místě rozhodně chybět!
Mělnická jizerská padesátka

17.6.
Mělnická jizerská padesátka

Nenechte si ujít Mělnickou jizerskou padesátku, která se koná 18. června na Náměstí Míru. Kdo se umí zasmát nejen druhým, ale třeba i sám sobě, neměl by v uvedenou dobu na uvedeném místě rozhodně chybět!

Další aktuality