Úvod > Aktuality > Na Markoušovickém hřebni na Trutnovsku stojí nová rozhledna
Na Markoušovickém hrebni na Trutnovsku stojí nová rozhledna
"> Na Markoušovickém hrebni na Trutnovsku stojí nová rozhledna "> Z celorocne volne prístupné rozhledny je výhled do všech svetových stran "> Lokalita se nachází na pomezí katastru ctyr obcí - Chvalec, Radvanice, Trutnov a Velké Svatonovice
Příroda

Na Markoušovickém hřebni na Trutnovsku stojí nová rozhledna

  • Vydáno1. října 2014
Lesy České republiky otevřely na Markoušovickém hřebeni v Královéhradeckém kraji zcela novou rozhlednu. Z rozhledny se otevírají jedinečné výhledy například na Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Orlické hory nebo Českoskalicko. U rozhledny se navíc nachází nový dřevěný odpočinkový altán a dřevěný panel se zajímavými informacemi o místě.

Výhled z rozhlednyNa nejvyšším místě Markoušovického hřebene u Velkých Svatoňovic, jež je součástí Jestřebích hor slouží turistům nová rozhledna. Lokalita se nachází na pomezí katastrů čtyř obcí – Chvaleč, Radvanice, Trutnov a Velké Svatoňovice.

Z celoročně volně přístupné rozhledny je výhled do všech světových stran. Spatřit je možné Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Kladské pomezí, Javoří hory, Českoskalicko (vodní nádrž Rozkoš), Trutnov a další velmi zajímavá místa.

Jestřebí hory, součást Žacléřské vrchoviny, jsou převážně zalesněný, asi 19 km dlouhý hřeben, probíhající ve směru od východu k západu mezi údolím Metuje u Hronova a údolím Petříkovického potoka.

 

Rozhledna na Markoušovickém hřebeni v Jestřebích horách

Rozhledna na Markoušovickém hřebeni v Jestřebích horách

Na Markoušovickém hřebeni (708 m n. m.) na Trutnovsku najdete 22 metrů vysokou rozhlednu. Z rozhledny se otevírají jedinečné výhledy například na Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Orlické hory nebo Českoskalicko.