Úvod > Aktuality > Na Máchově jezeře si užijete adventní plavby
Na Máchově jezeře si užijete adventní plavby
"> "> "> ">
Zážitky

Na Máchově jezeře si užijete adventní plavby

  • Vydáno25. listopadu 2021
Společnost Regata Máchovo jezero připravila na každou adventní neděli sérii Adventních plaveb, při kterých na vás na palubě lodě Máj dýchne ta správná vánoční atmosféra. Čaj a svařené víno nebo grog jsou samozřejmostí a jsou v ceně lodního lístku. Stačí se jen teple obléknout a vyrazit, čeká na vás nezapomenutelných 60 minut na vodě!
Máchovo jezero adventMáchovo jezero je neodmyslitelně spjato s letní turistickou sezonou. Jeho písčité pláže každoročně lákají tisíce turistů, stejně tak i plavby loděmi, které brázdí zdejší vody už od roku 1929. Kdo by si však myslel, že plavby lodí lze absolvovat pouze v letních měsících, je na omylu! V roce 2018 poprvé vyplula v předvánočním čase loď Máj a letos tomu nebude jinak!

Stejně jako v minulých letech, i letos pro vás společnost Regata Máchovo jezero připravila adventní plavby. Prožijte tento krásný čas netradičně na lodi Máj. Čeká vás kouzelých 45 minut plavby po Máchově jezeře. Na palubě dostanete šálek horkého nápoje a společně s muzikantem si můžete zazpívat koledy. Vyplouvá se z přístaviště Máj v Doksech každou adventní neděli, tj. 28. listopadu a 5., 12. a 19. prosince 2021 vždy v 16:00 hodin. Cena lístku je 190 Kč na dospělou osobu, děti do 15 let mají vstup zdarma.


Loď Máj a historie lodní dopravy na Máchově jezeře

Adventní plavby Máchovo jezeroBílomodrá loď Máj pojme až 250 pasažérů, a je jediná svého druhu. Byla postavena speciálně pro Máchovo jezero v roce 1959 a i dnes je v perfektním stavu.

Historie lodní dopravy na Máchově jezeře sahá do roku 1920, kdy začal cestující vozit malý dýmající parník Greif. Dnes mimo Máje plují po hladině Máchova jezera ještě loď Racek (ročník 1966), který pamatuje už stovky svateb, firemních akcí, party a večírků. Nejmenší a zároveň nejstarší loď flotily se jemnuje Jarmila a světlo světa poprvé spatřila roku 1924 v Berlíně. Dalším členem flotily je Hynek, patnáctimetrová loď pro maximálně 70 pasažérů, která jezdí v létě hlavně na pravidelné lince mezi přístavišti.
Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.

Lodní doprava na Máchově jezeře

Lodní doprava na Máchově jezeře

Vodní hladinu Máchova jezera, která je obklopená hlubokými lesy a písečnými plážemi, brázdí po celé léto výletní lodě. Flotila 4 lodí poskytuje možnosti pronájmů při konání nejrůznějších oslav či přednášek, okružní i pravidelné plavby. Pravidelná doprava a okružní jízdy probíhají od května do října.