Úvod > Aktuality > Na Lukově se budou pálit čarodějnice

Na Lukově se budou pálit čarodějnice

Vydáno 23. dubna 2019 Zážitky
Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína láká v nové návštěvnické sezoně na oblíbené akce. V jejich výčtu letos nechybí pálení čarodějnic, které se odehraje již v sobotu 27. dubna.
Hrad Lukov Sobotní program začne v prostorách hradu Lukov ve 20 hodin zábavným programem. O hodinu později už přijde na řadu pálení čarodějnic a ve 21:45 se můžete těšit na Ohňovou show. Na programu je také pohádka nebo vyhlášení nejlepší masky čarodějnice.

Na hradě bude možnost zakoupit upomínkové předměty a občerstvení. Představení se uskuteční pouze za příznivého počasí, tedy, když nebude pršet.

LukovLukov, který se nachází nedaleko Zlína, je velmi známou hradní zříceninou. Díky mnoha dobrovolníkům nezmizel v zapomnění, ale je postupně rekonstruován a to už více 20 let. Jeho rozsáhlá historie opředena řadou pověstí, z nichž ta nejznámější je o zakopaném pokladu templářů, jenž je ukryt v podzemních chodbách.

Lukovský hrad je zasazen do jedinečné přírody a svým kouzlem evokuje pocity dob dávno minulých. Kolem hradu jsou k vidění skalní stěny zvané Králky, památný Valdštejnův dub či rybník Bezedník ukrytý v lesích pod hradem. V průběhu roku se na hradě koná několik akcí, čímž se hrad opět probouzí k novému životu.
Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž - Velehrad

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž - Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.