Úvod > Aktuality > Na Luční boudě fungují kromě pivovaru také nové pivní lázně
pivni-sud
"> pivni-sud
Gurmánská turistika

Na Luční boudě fungují kromě pivovaru také nové pivní lázně

  • Vydáno10. srpna 2013
Od loňského roku funguje na Luční boudě minipivovar, z něhož můžete ochutnat pivo Paroháč. Pivo je pojmenováno podle jelena žijícího v okolí horské chaty. Jedná se o nejvýše položený pivovar ve střední Evropě. Nově zde můžete relaxovat v pivních lázních a nechat se hýčkat masážemi.
Pivní lázně na Luční bouděMinipivovar na Luční boudě vaří od loňského roku vlastní pivo Paroháč v nejrůznějších variantách – světlé, tmavé, polotmavé nebo pšeničný speciál. Užít si můžete prohlídku pivovaru s výkladem nebo si zahrát na sládka a uvařit si vlastní pivo. Pivo se vaří 2–3 rmutovým způsobem klasickou technologií ve varně o objemu cca 200 l, kdy jedna várka trvá cca 10 hodin. K vaření zde používají vodu z pramene Bílého Labe. Pivo Paroháč můžete ochutnat také na "sousední" Labské boudě.

Letošní novinkou jsou nově otevřené pivní lázně, kde vás čeká koupel, léčivý zábal, masáž šíje a relaxace. Atmosféru zpříjemňuje vůně čerstvě uvařeného piva Paroháč.

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč

Pivovar na Luční boudě je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Ochutnat zde můžete pivo s názvem Paroháč, pojmenované podle jelena žijícího v okolí horské chaty. Dopřát si zde můžete i relax v pivních lázních.

Luční bouda – nejvýše položená horská chata v Česku

Luční bouda – nejvýše položená horská chata v Česku

Luční bouda leží v první zóně Krkonošského národního parku pouhé 4 km od vrcholu Sněžky. Chata je jednou z nejvýše položených v Česku. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších. Od srpna 2012 se zde vaří pivo se jménem Paroháč.