Úvod > Aktuality > Na Lipně sezonu zahájí o víkendu dračí závody

Na Lipně sezonu zahájí o víkendu dračí závody

Vydáno 16. května 2019 Letní sporty
Zahájení letní turistické sezóny 2019 na Lipně spolu se závodem dračích lodí se uskuteční od soboty 18. 5. do neděle 19. 5. Těšit se můžete na závody dračích lodí, bohatý doprovodný program pro malé i velké, občerstvení, koncerty a spoustu dalšího. Do hlavního závodu dračích lodí je přihlášeno již více než 30 posádek.
Dračí lodě LipnoPřijeďte na Lipno zahájit začátek léta na Lipensku a nenechte si ujít závody dračích lodí stejně jako bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Závodit na dračí lodi může opravdu každý, kdo udrží v ruce pádlo a nevadí mu trocha vody.

Během Zahájení letní turistické sezóny a závodů dračích lodí nás čeká víkend plný sportu a zábavy. Kromě pádlování na dračí lodi, kde může každý tým sestavit svojí posádku a utkat se tak o titul lipenské přehrady, si budete moci vyzkoušet i řadu dalších vodních sportů.

Závodů se zúčastní několik desítek posádek, každá je složená z 20 pádlujících, bubeníka a kormidelníka. Sobotním hlavním závodem je jízda na 200 m pro amatérské i firemní posádky a poté velkolepá Live after party. V neděli je pak pro všechny zájemce určen dopolední závod na 1 km s obrátkou.

Na břehu bude v sobotu k dispozici celodenní program od 10:00 do 17:00 hodin. Během něho si užijete workshopy pro děti i dospělé, střelnice, slackline, malování na keramiku LaDílna a děti potěší nafukovací atrakce, dětská dračí loď či výtvarné dílny lišáka Foxe, několik pohádek nebo divadlo. Večer pak nebudou chybět koncerty.
Dračí lodě Lipno 2020 a zahájení letní turistické sezóny

Dračí lodě Lipno 2020 a zahájení letní turistické sezóny

V sobotu 1865. se v Lipně nad Vltavou uskuteční oficiální Zahájení letní turistické sezóny, kde se pojede otevřený závod dračích lodí Lipno Dragon Boat Race 2029. Závod je určen široké veřejnosti a program , který jsme přichystali, je opět skvělý.

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Lipno Card - karta hosta

Lipno Card - karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.