Úvod > Aktuality > Království lesa na Lipně pro letošní sezonu připravilo lákavé novinky
Letní sporty

Království lesa na Lipně pro letošní sezonu připravilo lákavé novinky

  • Vydáno6. května 2023
Začátek května přivál do Rodinného areálu Lipno lákavé novinky. Sezóna běží naplno a návštěvníci se mohou těšit na výhodné vstupné na celou sezónu, balíčky služeb nebo víkendové animace v Království lesa zdarma. Ideální čas navštívit Lipno je právě teď! Ať už vyrazíte na Stezku korunami stromů, nebo si sjedete na koloběžkách čtyřkilometrový úsek od stezky, nezapomeňte se s dětmi stavit v Království lesa.
království lesa Království lesa po zimním spánku znovu ožilo ve velkém stylu. Největší lesní hřiště na celé Šumavě nabízí víkendové animace zdarma, a to po celý květen i červen. Soutěže, hry, diskotéky, výtvarné tvoření – to všechno si děti vyzkouší každý víkend mezi 11. a 15. hodinou. Kdykoliv si přitom můžou odběhnout na prolézačku mezi stromy, zaskákat na obří trampolíně nebo zabloudit v bezpečném bludišti loupežníka Godoše.

A protože jeden den na lesním hřišti vašim dětem určitě nebude stačit, vyplatí se vstupenka na celou sezonu za neskutečných 790 Kč. Přijďte klidně každý den a využijte nekonečný čas na důkladné zkoumání všech zákoutí lesního hřiště.
 
lipenský lišák FoxJestli s dětmi plánujete alespoň týdenní pobyt na Lipně, jasnou volbou je balíček 3 dny v Království lesa během 6 dnů. Díky němu vám v peněžence zůstane o 60 % víc než při nákupu jednorázové vstupenky. Vyberte si jakékoliv tři dny přesně podle vaší potřeby. Radost budou mít nejen vaše děti, ale i peněženka!

Rodinný balíček 3v1 vám otevře brány lesního hřiště Království lesa i Stezky korunami stromů. Součástí nového balíčku je i lákavý bonus – třídenní doprava Stezkabusem nebo lanovkou Lipno Expres. To nejlepší z Lipna tak získáte najednou, vychutnáte si jak výhledy nad korunami stromů, tak nekonečnou zábavu v Království lesa. Děti budou spokojené, vyřádí se na čerstvém vzduchu a o zábavu bude postaráno!
 

Za zážitky do Království lesa

Království lesaZážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa a zároveň se naučit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství. Šumavské lesní království je opravdu velkorysé. Kromě originálních prolézaček, lanovek, stromových městeček i provazové sestavy nebo bludiště je tu i obří lesní trampolína.

království lesaPřed návštěvou Království lesa je možné vystoupat také na lipenskou dominantu Stezku korunami stromů.  Právě k návštěvě obou míst je vhodné využít kombinovanou zvýhodněnou vstupenku, kterou lze také zakoupit na eshopu nebo na místě. Ke Stezce i do Království je možné si udělat procházku lesem nebo využít Stezkabus, který má svou zastávku přímo pod věží Stezky korunami stromů i téměř před vstupem do Království lesa. Pohodlně se tam dostanete také lanovkou Lipno Express, která jede stejně jako Stezkabus, přímo od centrálního parkoviště.
30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Jihočeského kraje

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Jihočeského kraje

Jaké proměny prožily jižní Čechy během posledních třiceti let? V Českém Krumlově vzniklo například Egon Schiele Art Centrum a Museum Fotoatelier Seidel, Holašovice se dočkaly zápisu do UNESCO, otevřely se Stezka korunami stromů a Království lesa na Lipně, Dům přírody Třeboňska anebo tajuplné podzemí ve Slavonicích. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít po Jihočeském kraji rok za rokem!

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem

9.9.
Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem

Nejen děti se mohou těšit na další dětský den, tentokrát Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem. Zábavnou formou se dozvíte, jak pracují při záchranné akci policie, hasiči, letecká záchranná služba, vodní záchranná, horská služba aj.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

30 let od sametové revoluce: retro dovolená aneb kam se jezdilo kdysi i nyní

30 let od sametové revoluce: retro dovolená aneb kam se jezdilo kdysi i nyní

Máchovo jezero, Lipno, Špindlerův Mlýn nebo Český ráj: to jsou místa, kam se za socialismu jezdilo na dovolenou. Prázdniny jsme trávili také na chatách a na chalupách a záviděli jsme těm, kteří jeli na výlet do Prahy, protože taková jízda metrem a po eskalátorech, to byl vážně zážitek!

Deset báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem

Deset báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem

Pokud chcete děti odměnit za celoroční snahu pěkným výletem tam, kde si skutečně vyhrají a bude se jim tam líbit, nechte se inspirovat našimi tipy. Dnes vám nabízíme přehled zábavních parků a míst, kde se děti zaručeně vydovádí.

Sedm míst, kde zabavíte i mimořádně znuděné děti

Sedm míst, kde zabavíte i mimořádně znuděné děti

Máte pocit, že už jste vyzkoušeli všechno a pořád jste nenašli místo, které by děti uchvátilo? Letošní léto nabídlo řadu zábavných novinek, ale vyzkoušet můžete i některé starší a velmi spolehlivé tipy. Pojďte je prozkoumat společně s portálem Kudy z nudy.

Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Dovolená s dětmi – Jihočeský kraj – 5denní program

Dovolená s dětmi – Jihočeský kraj – 5denní program

Krásná příroda, řeky, které se v létě mění ve vodácké ráje, spousta historických památek včetně nejnavštěvovanějších českých zámků a malebná historická městečka: to je Jihočeský kraj. Obsáhnout všechny zajímavosti během pěti dnů ale stejně nedokážeme, protože jižní Čechy jsou pořádně rozlehlé. Vám ale nic nebrání naplánovat si je „na dýl“!

Další aktuality

Léto na rybách: kde si nejlépe užít rybaření na Lipně

Během roku na Lipenské jezero za rybařením zavítají tisíce rekreačních i sportovních rybářů. Vody Lipna jsou bohaté na nejrůznější druhy ryb – kapry, sumce, štiky, candáty, líny a okouny. Díky tomu, že Lipno nebylo nikdy vypuštěno, je možné zde nachytat kapitální úlovky. Rybařit na Lipně je s výjimkami možné po celý rok, pouze lov dravých ryb je vymezen na období od 16. června do 31. prosince.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Půlmaraton v Českých Budějovicích se běží už v sobotu

České Budějovice, jejichž historie sahá více než 750 let zpět, už jedenáctým rokem hostí největší jihočeský běžecký svátek. Mattoni 1/2Maraton České Budějovice láká běžce nejen rychlou tratí, ale také památkami lemujícími trasu, krásnou okolní scenérií a především nadšenými diváky kolem trati a živou atmosférou. Letošní ročník se poběží již v sobotu 3. června 2023.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Nejnavštěvovanější turistické cíle Jihočeského kraje: Český Krumlov, Stezka korunami stromů na Lipně a zoo Hluboká

V první desítce nejnavštěvovanějších míst Jihočeského kraje najdete vše, co je pro jižní Čechy typické: hrady i zámky, muzea, přírodní památky, zoo a rozhledny. První tři příčky patří hradu a zámku Český Krumlov, Stezce korunami stromů v Lipně nad Vltavou a zoo Hluboká.
Jihočeský kraj | Zážitky

50 tipů, kam na výlet v okolí Českých Budějovic

České Budějovice jsou krásné město, o tom není pochyb. Máte je prochozené křížem krážem a přemýšlíte, kam odtud vyrazit na výlet? Podívejte se s portálem Kudy z nudy na zajímavá místa v okolí jihočeského krajského města. Najdete zde řadu pohádkových zámků, přírodních úkazů, naučných stezek, či zážitků, na které budete vzpomínat, až vám dovolená skončí.
Jihočeský kraj | Zážitky

Slavnosti piva v Českých Budějovicích lákají na zlatavý mok i skvělou hudbu

Již 25. ročník tradičních Slavností piva se koná na českobudějovickém Výstavišti od 26. do 27. května 2023. Desítky pivovarů i minipivovarů nabídnou svá klasická piva i pivní speciály, na čepu se bude v pátek i sobotu prezentovat více než 30 pivovarů, v rámci doprovodného programu vystoupí po stupně devět kapel.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Jihočeský kraj v sobotu oficiálně zahájí cyklistickou sezónu 2023

Jižní Čechy nabízejí nejdelší síť značených cyklostezek v rámci celé České republiky s téměř 10 000 kilometry značených cyklotras. Současně návštěvníky zvou na více než stovku výletů na kole. Pokud patříte k milovníkům jízdy na kole a nejraději jezdíte právě v Jihočeském kraji, určitě přijeďte v sobotu 20. května 2023 na tábořiště Hamr u říčky Nežárky, kde bude v 11:00 oficiálně zahájena jihočeská cyklistická sezóna!
Jihočeský kraj | Letní sporty

Nenechte si ujít Den otevřených dveří v Hoslovicích

Ve čtvrtek 18. května se v Hoslovicích od 10 do 16 hodin koná oblíbená akce Den otevřených dveří, a to v rámci Mezinárodního dne muzeí. Po celý den je návštěvníkům umožněn vstup do mlýna a do expozic mlynářství zdarma.
Jihočeský kraj | Památky

V Písku si prohlédnete písečné sochy – galerie pod širým nebem se nachází u Kamenného mostu

U Kamenného mostu v Písku již po sedmnácté vyrostly obří sochy z písku. Jejich námět letos odráží přezdívku města na zlatonosné Otavě, a to „Písek – Jihočeské Athény“. Po dva a půl týdnech intenzivní práce sochařů se galerie pod širým nebem otevřela v pátek 12. května 2023 a vystavené práce jsou volně přístupné.
Jihočeský kraj | Zážitky