Úvod > Aktuality > Království lesa na Lipně otevírá své brány
Království lesa na Lipně otevírá své brány
"> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Království lesa na Lipně otevírá své brány

  • Vydáno26. dubna 2022
Poslední dubnový den přinese na Lipně slavnostní otevření Království lesa. Brány lesního hřiště se otevřou v sobotu 30. dubna 2022 v 10 hodin. Maskot Rodinného areálu lišák Fox bude u vstupu vítat všechny příchozí návštěvníky společně s kejklířem Slávkem a na celý den je připraven bohatý program s mnoha zajímavými hosty. O zahájení se postará Gábina Partyšová.
království lesaDlouhé čekání je u konce. V sobotu 30. dubna otevře Království lesa své brány a po zimním spánku znovu ožije a rovnou ve velkém stylu. Na programu je spoustu aktivit, při kterých se budou bavit děti i dospělí. Už od 10 hodin bude první letošní návštěvníky vítat lipenský maskot lišák Fox. Tentokrát si vezme na pomoc i kejklíře Slávka a děti hned dopoledne protáhnou společnou rozcvičkou. O slavnostní zahájení programu se v 11:30 hodin postará moderátorka, zpěvačka a herečka Gábina Partyšová. Po ní bude následovat hudebně divadelní a edukační show s Rarášky.
 
lipenský lišák FoxOdpolední program pak bude patřit kouzelníku Kubulovi se psem Edou, Ekopohádkám divadla Šůs a hudební show s Gábinou a Katkou – Hulahou. Během celého dne bude probíhat také celokrálovská hra „Tajné písmo zvířátek“, bublinový workshop a chybět nebude ani edukační stánek Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou. Právě ta a její záchranná stanice jsou dlouhodobým partnerem lipenského království a společně pomáhají zraněným a nemocným zvířatům z volné přírody jižních Čech.
 

Za zážitky do Království lesa aneb novinky sezóny 2022

Království lesaZážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa a zároveň se naučit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství. Šumavské lesní království je opravdu velkorysé. Kromě originálních prolézaček, lanovek, stromových městeček i provazové sestavy nebo bludiště je tu i obří lesní trampolína.

lipno nanukLetošní novinkou v Království lesa je letos ještě lepší nabídka občerstvení. Nové menu sestavil šéfkuchař restaurace Stodola Michal Hruda a na své si přijdou všichni gurmáni. Ti, kteří dávají přednost slaným pokrmům jistě ocení tradiční a dětmi oblíbený „kuřízek“, caesar salát i skvělé bao bun s trahnou kachnou a hoi sin omáčkou. Zkrátka nepřijdou ani milovníci sladkého. Belgické vafle s ovocem, domácí koláče, horká čokoláda nebo královské nanuky z vlastní výrobny, bez přídavků zbytečných přísad. To je jen malý výčet dobrot, které pro Království lesa připravil tým cukrárny Povidloň v čele s jejím šéfcukrářem Michalem Mandysem.


Vstupenky na místě nebo online

království lesaVšichni, kteří se na zahájení sezony v Království lesa vypraví, si mohou zakoupit vstupenky z pohodlí domova na e-shopu lipnocard.cz. Tam se také registrují do věrnostního klubu a využívají pak nejen výhodnější vstupy do mnoha lipenských provozů, ale i další výhody u jiných partnerů. Vstupenky budou k dispozici také na místě. Prodávat se budou v Klientském informačním centru hned vedle centrálního parkoviště, nebo přímo u vstupu do Království lesa.

Před návštěvou Království lesa je možné vystoupat také na lipenskou dominantu Stezku korunami stromů. Ta slaví letos už desáté výročí a je oblíbeným cílem dospěláků i dětí. Právě k návštěvě obou míst je vhodné využít kombinovanou zvýhodněnou vstupenku, kterou lze také zakoupit na eshopu nebo na místě. Ke Stezce i do Království je možné si udělat procházku lesem nebo využít Stezkabus, který má svou zastávku přímo pod věží Stezky korunami stromů i téměř před vstupem do Království lesa. Pohodlně se tam dostanete také lanovkou Lipno Express, která jede stejně jako Stezkabus, přímo od centrálního parkoviště.
Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Další aktuality