Úvod > Aktuality > Na Lipně se projdete korunami stromů
Na Lipně se projdete korunami stromů
">
Zážitky

Na Lipně se projdete korunami stromů

  • Vydáno8. července 2012
Už 10. července bude na vrcholu kopce Kramolína ve volnočasovém středisku Activ Park Lipno v Lipně nad Vltavou otevřena první Stezka korunami stromů v České republice. Jedná se o unikátní stezku, která nabídne procházku v korunách smíšeného lesa s výhledem na krajinu Šumavy, Novohradských hor, Lipenské jezero i vzdálené Alpy.
V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 18 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Samotnou stezku tvoří dřevěná konstrukce ze vzácné douglasovy borovice, kterou zakončuje čtyřicetimetrová vyhlídková věž. Návštěvníkům se odtud naskytne výhled na vrcholky Alp, téměř celé Lipno a nádherné okolí Šumavy. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech po 303 metrů dlouhé lávce je zcela bezbariérový. Po překonání krátkého schodiště se dostanete na nejvyšší bod věže ve 40 metrech. Odtud bude možné sjet 52 metrů dolů nejdelším suchým tobogánem v České republice, který vede středem vyhlídkové věže. Tobogán má svůj vlastní semafor a „provoz“ v něm budou řídit speciálně školení pracovníci. Jezdit se v něm bude na speciálních podložkách, aby se omezila rychlost, dopad bude do měkkého. Celá cesta toboganem zabere zhruba 9-10 vteřin.

Stezka pozvolna stoupá od země až do 24 metrové výšky. V celé své délce je bezbariérová a přizpůsobena jízdě jak s kočárky, tak i pro vozíčkáře. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti. Konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou. Součástí stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Stavba je jedinečným doplněním střediska Activ Park Lipno a uceluje nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit na Lipně.

Stezka by měla být v provozu celoročně, s výjimkou 24. prosince. V červenci a srpnu bude otevřena až do půlnoci a budou se zde konat speciální noční procházky.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Active Park Lipno – to musíte zažít

Active Park Lipno – to musíte zažít

Plánujete aktivní rodinnou dovolenou? Jste rodina, která ráda vyzkouší něco nového a chce si užít společné chvíle? Máte rádi dny nabité novými zážitky a poznáním? Pak je tu pro vás Active Park Lipno, který nabízí aktivity pro celou rodinu.