Úvod > Aktuality > Na Lipně se chystá Lipno Sport Fest
Na Lipně se chystá Lipno Sport Fest
"> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Na Lipně se chystá Lipno Sport Fest

  • Vydáno7. srpna 2022
Už za pár dnů vypukne na Lipně velký svátek sportu. Lipno proto volá všechny nadšené sportovce i rekreační atlety a závodníky a zve je k návštěvě bohatého sportovního a kulturního programu. Tradiční sporty jako volejbal, běh či plavání, ale i ty méně známé jako je například travní lyžování či v této době velmi populární workoutové zdolávání překážek. To vše a zcela zdarma nabídne letošní Lipno Sport Fest od 12. do 21. srpna 2022.
Přehrada LipnoLetošní Lipno Sport Fest je rozvržený na osm dní, a to od 12. do 21. srpna. Sportovní disciplíny na suchu i ve vodě, tréninky s profesionálními sportovci a každodenní workshopy jsou jen zlomkem připraveného programu. V rámci této unikátní sportovní akce otevírá své podium také ČEZ Energy Fest. Jako první na něm vystoupí 12. srpna Marta Jandová a hned po ní populární kapela Slza. Po prvním zahřívacím dnu koncertů čeká návštěvníky další nálož české populární hudby. 13. srpna vystoupí na podiu Emma Smetana, několika Anděly oceněná Aneta Langerová, a navíc kapela Monkey Business s neodolatelným Matějem Ruppertem.
 
Lipno Sport Fest koncertDalší kolo hudebních pecek na vás čeká o týden později. V pátek 19. srpna se objeví na prknech ČEZ Energy Festivalu ještě jednou skupina Slza a po ní vtipný a oblíbený Xindl X. V sobotu pak uslyšíte a uvidíte ještě další tři koncerty s neméně lákavým line-upem. Těšit se můžete na electropopovou kapelu Mydy, slovenskou Janu Kirchner a skladatele a zpěváka Michala Hrůzu. Všechny čtyři ČEZ Energy Festy jsou letos doslova přeplněné velkými jmény populární hudby. Letní festivalová atmosféra pod širým nebem a vynikající živá hudba u jihočeského moře je neobyčejná kombinace. Kdo si tohle nechá ujít, bude rozhodně litovat!
 

Kolem Lipna s leskem olympijských kovů

Paddle boardČEZ Lipno Sport Festival je ale především oslavou pohybu a sportu. Během jedenácti dnů si můžete na workshopech na Lipně vyzkoušet populární i méně známé sporty pod dohledem a vedením profesionálů. Jestli nemáte tušení, co znamená parkour, kiteboarding nebo biketrial, rozhodně vyrazte na Lipno. Tady uvidíte všechny tyto sportovní specialitky najednou a můžete si je rovnou i vyzkoušet. A kdo ví, třeba se vám zalíbí, a budete je chtít dělat každý den.
 
Vrcholem festivalu je letos jedinečná cyklo vyjížďka ČEZ Kolem Lipna ke Schwarzenberskému kanálu. Je otevřená všem cyklistům s jakýmkoliv kolem. Zkušení bikeři, kteří jedou na maximální výkon, pojedou trasu jako závod. Rekreační cyklisti vyrazí klidně svým vyhlídkovým tempem a užijí si skvěle připravenou trasu i krásu šumavské přírody.

lipno festAle to zdaleka není všechno: Pokud jste si přáli vidět některé olympijské medailisty na vlastní oči, máte mimořádnou příležitost právě na ČEZ Lipno Sport Festivalu. Cyklovyjížďky se kromě úspěšné tenistky Barbory Strýcové zúčastní také dva cyklističtí matadoři – Jaroslav Kulhavý, který získal cyklistické stříbro na olympiádě v Riu, a Jiří Ježek, který je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie vůbec. A kdyby snad někomu tohle všechno bylo stále málo, přidáme prozatím poslední třešničku na festivalový dort. Nemůže jí být nikdo jiný než hokejová ikona Jaromír Jágr. Uvidíte se jistě také s bývalou českou sportovní střelkyní ze vzduchovky a malorážky Kateřinou Emmons, při plaveckých závodech s paralympionikem Arny Petráčkem a v neposlední řadě také s veslařem Ondřejem Synkem nebo cvičitelkou Hankou Kynychovou.
 

Šlapejte na Oranžovém kole a vyjeďte peníze pro ty, kteří je potřebují

Lipno Sport Festival není jen místem sportu a zábavy. Je i prostorem pro dobré skutky. Oranžová kola Nadace ČEZ potrénují vaše svaly a přinesou peníze organizacím, které pomáhají nemocným roztroušenou sklerózou, lidem s postižením nebo těm, kteří se dostali do náročné životní situace. Na Oranžovém kole pojedete přesně jednu minutu a kilometry, které ujedete, se převedou na peníze. Nadace ČEZ je pak daruje konkrétní neziskové organizaci. Zašlapat pro dobro můžete s náhodným kolemjdoucím, nebo to pojmout jako rodinou soutěž. Vyšlape pro dobrou věc více táta nebo dcera? Nakonec to bude ale zcela jedno. Každá koruna se počítá a pomůže tam, kde je to třeba.

Letos to bude právě těmto jihočeským organizacím – Otevřená OKNA, Temperi, ROSKA, Centrum Hájek. Dejte svou energii dobré věci, vděčná vám bude nejen vaše fyzička!
Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Foxíkovo dětské cyklo-hřiště a další nové dobrodružství v bikepark Lipno

Foxíkovo dětské cyklo-hřiště a další nové dobrodružství v bikepark Lipno

Zábavná a dobrodružná jízda na tratích lipenského bikeparku se stává stále oblíbenější, zvládne ji totiž bezpečně každý, kdo rád jezdí na kole. Letošní novinkou je sportovní trať pod lanovkou a také Foxíkovo dětské cyklo-hřiště s animátory a nafukovacím hradem.

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.